Հակառակորդն օրվա ընթացքում հարձակման փորձեր են իրականացրել հյուսիսային, հյուսիս-արևելյան ուղղություններով
Հակառակորդն օրվա ընթացքում հարձակման փորձեր են իրականացրել հյուսիսային,
հյուսիս-արևելյան ուղղություններով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում շարունակվող պատերազմի ռազմաճակատում ողջ օրվա ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերը վարձկան ահաբեկիչների հետ միասին  մի քանի ուղղություններով , այդ թվում՝ հյուսիսային, հյուսիս-արևելյան,   հարձակման փորձեր են իրականացրել:  Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասուլիսի ժամանակ:
«Որպես կանոն, հարձակման փորձեր են եղել  վաշտային և գումարտակային մարտավարական խմբերով, առանձին դիվերսիոն խմբերով»,- նշել է Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցիչը հավելել է, որ մարտեր եղել  են նաև հարավային ուղղությամբ՝ Որոտան գետի երկայնքով:
«Կոնկրետ մի բարձունքի ուղղությամբ մոտավորապես մի վաշտային խումբ մի քանի զրահատեխնիկայով փորձել է հարձակում իրականացնել, կորցրել է երկու-երեք միավոր զրահատեխնիկա և հետ է շպրտվել»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցիչը նաև հավելեց, որ օրվա ընթացքում ռազմադաշտում  հակառակորդը ոչ մասշտաբային քանակով կիրառել է օդուժ և հրետանի:

YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. During the entire day Azerbaijani armed forces, reinforced by terrorist groups, launched attacking attempts in different directions, including in the northern and north-eastern directions, ARMENPRESS reports spokesperson of MoD Armenia Artsrun Hovhannisyan said in a press conference.
‘'As a rule, the attacking attempts were carried out with platoon-battalion tactical groups, separate subversive groups'', Hovhannisyan said, adding that the fighting took place also in the southern direction, along Vorotan River.
''A detachment tried to attack a concrete height with several armored vehicles, lost two or three units of armored vehicles and was thrown back'', Hovhannisyan said.
Artsrun Hovhannisyan also added that during the day Azerbaijan also used small-scale air force and artillery.