Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 174 նոր դեպք․ ապաքինվել է 52 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 28-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 49574 դեպք, որոնցից 43665-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4657 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 1935 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 286 161 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 174 նոր դեպք և 52 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 957 (ավելացել է ևս 6-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 79, 73 տարեկան տղամարդիկ և 58, 60, 84, 74 տարեկան կանայք: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Արձանագրվել է նաև մահվան 295 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении подтверждено 174  случая COVID-19, выздоровели 52 человека
В Армении по состоянию на 28 сентября всего подтверждено 49 574 случая COVID-19, из которых  43 665 больных уже выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 4 657 пациента. За последние сутки проведено 1 935 тестов, а в общем счете 286 161.
Таким образом, выявлено 174 новых случая заражения, 52 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 957 летальных исходов (увеличились на 6).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались мужчины 79 и 73 лет и женщины 58, 60, 84, 74 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 295 случаев смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.