Սա կենաց մահու կռիվ է, որն ընդունում ենք ազգովի և ազգովի հաղթանակ ենք տանելու. Արցախի նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է առաջին կամավորականներին. Արցախի նախագահը հավաստիացնում է՝ զինված ուժերն իրենց դիրքերում ամուր են, իսկ պատասխանը լինելու է համաչափ:  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ արցախի նախագահը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով և բազմաթիվ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ թշնամին սկսել է ակտիվ հրետակոծություն: Բնակչությանը կոչ ենք անում պատսպարվել, ցուցաբերել հանգստություն:
Քիչ առաջ հանդիպել եմ մեր առաջին կամավորականներին: Հավաստիացնում եմ՝ մեր զինված ուժերն իրենց դիրքերում ամուր են, իսկ պատասխանը լինելու է համաչափ: Իրավիճակի ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը և յուրաքանչյուր կորստի համար պատասխան են տալու:
Սա կենաց մահու կռիվ է, որն ընդունում ենք ազգովի և ազգովի հաղթանակ ենք տանելու»,- գրել է Հարությունյանը:

Это борьба за жизнь и смерть, которую мы принимаем на национальном уровне: президент Арцаха
ЕРЕВАН, 27 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с первыми волонтерами. Президент Арцаха уверяет, что вооруженные силы сильны на своих позициях, и ответная реакция будет соразмерной. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил президент Арцаха на своей странице в Facebook.
«Сегодня рано утром противник начал активный артобстрел в направлении многих мирных населенных пунктов на линии соприкосновения. Мы призываем население укрыться и проявить спокойствие.
Я только что познакомился с нашими первыми волонтерами. Уверяю вас, что наши вооруженные силы сильны на своих позициях, и ответ будет соразмерным. Вся ответственность за ситуацию лежит на военно-политическом руководстве Азербайджана, оно будет нести ответственность за каждую потерю.
«Это смертельный бой, который мы принимаем на национальном уровне, мы победим на национальном уровне», - написал Арутюнян.