Ճամայկայում կառավարող կուսակցությունը հաղթել Է խորհրդարանական ընտրություններում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճամայկայի կառավարող Լեյբորիստական կուսակցության ներկայացուցիչներն ընտրատարածքների մեծ մասում հաղթանակ են տարել երկրի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի (ստորին պալատ) պատգամավորների ընտրություններում: Սեպտեմբերի 3-ին համապատասխան տվյալները հրապարակել Է կղզի պետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը՝ քվեների 99 տոկոսի հաշվումից հետո, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նախնական տվյալներով՝ հիշյալ քաղաքական ուժը կստանա 63 աթոռներից 49-ը եւ խորհրդարանում իր ներկայացուցչությունը կավելացնի 17 պատգամավորով:
Ճամայկայի Լեյբորիստական կուսակցության ծրագիրն առաջարկում Է շուրջ 100 միլիոն դոլարի տրամադրում գյուղատնտեսության եւ փոքր գործարարության օժանդակման համար, ինչպես նաեւ գործազրկության նվազեցում եւ երկրի Կենտրոնական բանկի բարենորոգում: Ընդդիմադիր Ժողովրդական ազգային կուսակցությունը  ձեռք Է բերել 14 տեղ  Ներկայացուցիչների պալանտում: Ընտրողների ցուցակներում մտցվել Է շուրջ 1,9 միլիոն մարդ:
Կամարտահայտությունը տեղի Է ունեցել առողջապահության նախարարության անվտանգության միջոցների հանձնարարականների պահպանմամբ՝ կորոնավիրուսով վարակումը կանխելու հեամար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Правящая партия выиграла парламентские выборы на Ямайке
Представители правящей Лейбористской партии Ямайки одержали победу в большинстве избирательных округов на выборах депутатов Палаты представителей (нижняя палата) парламента страны. Соответствующие данные в четверг опубликовал ЦИК островного государства после подсчета 99% голосов, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По предварительным данным, указанная политическая сила получит 49 кресел из 63 и увеличит свое представительство в парламенте на 17 депутатов. Программа Лейбористской партии Ямайки предлагает выделение около $100 млн на поддержку сельского хозяйства и малого бизнеса, а также снижение безработицы и реформу ЦБ страны.
Оппозиционная Народная национальная партия завоевала 14 мест в Палате представителей.
В списки избирателей были внесены порядка 1,9 млн человек. Волеизъявление проходило с соблюдением рекомендованных Минздравом страны мер безопасности для предотвращения заражения коронавирусом.