ՇՎՏՄ-ն կասեցումներ է կատարել Կոտայքի մարզում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինն իրականացրել է կասեցման գործընթացներ Կոտայքի մարզի մի քանի բնակավայրերում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ կառավարությունը.
«Մասնավորապես Չարենցավան քաղաքում կասեցվել են շինանյութի խանութների և բենզինի ու գազի լցակայանների գործունեություն, որտեղ ավելի վաղ իրականացված մշտադիտարկումների ընթացքում բացակայել են փակ աղբամանները, սոցիալական հեռավորություն պահպանելու համար արվող գծանշումները, ջերմաչափերն ու ջերմաչափման գրանցամատյանները:
Առինջ համայնքում կասեցվել է շինանյութի վաճառքով զբաղվող տնտեսավարողների գործունեություն, որոնց մոտ բացակայել են փակ աղբամանները, ջերմաչափերն ու ջերմաչափման գրանցամատյանները:
Հիշեցնենք, որ ՇՎՏՄ-ն հակահամաճարակային նորմերի պահպանման առնչությամբ մշտադիտարկումներն իրականացնում է պարետի՝ մայիսի 3-ի N 63 որոշման համաձայն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

ИОНР провел приостановки хозяйственной деятельности в Котайкской области
Инспекционный орган по надзору за рынком Республики Армения  провел приостановки в нескольких населенных пунктах Котайкской области.
Как  передает Арменпресс,  сообщение об этом распространило правительство РА.
«В частности, в Чаренцаване была приостановлена деятельность магазинов стройматериалов, автозаправочных и газозаправочных станций, где во время предыдущего мониторинга не было закрытых мусорных баков, разметки социальной дистанции, градусников и термометров.
В общине Ариндж приостановлена деятельность хозяйствующих субъектов, торгующих стройматериалами, у которых не было закрытых  урн для мусора, градусников и термометров.
Напомним, что в соответствии с постановлением Коменданта № 63 от 3 мая Инспекционный орган по надзору за рынком Республики Армения  проводит мониторинг по соблюдению противоэпидемических норм», - говорится в сообщении.