Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է Արցախում կադրային որոշումների մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է Արցախի ապագա կառավարության ձևավորման հետ կապված որոշ կադրային որոշումների մասին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արայիկ Հարությունյանը կադրային որոշումների մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Քիչ առաջ Շուշի քաղաքի մշակույթի պալատում ավարտվեց «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքում ընդգրկված քաղաքական ուժերի մասնակցությամբ հրավիրված արտահերթ նիստը, որտեղ կայացած փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքում Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնի համար մեր քաղաքական թիմի կողմից առաջադրվելիք թեկնածուներից առավելագույն ձայներ է ստացել Արթուր Թովմասյանը:
Նիստում որոշում է կայացվել նաեւ ձեւավորվելիք խորհրդարանում մեր քաղաքական դաշինքի խմբակցության ղեկավար ընտրել Արթուր Հարությունյանին, քարտուղար՝ Էլեոնորա Ավանեսյանին:
Ի դեպ, տեղեկացնեմ նաեւ, որ «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի նախընտրական ցուցակից Կարեն Դանիելյանը կնշանակվի Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, Լուսինե Ղարախանյանը՝ կրթության, գիտության եւ սպորտի հարցերով նախարար, իսկ Արամ Սարգսյանը՝ քաղաքաշինության նախարար:

Араик Арутюнян сообщил о кадровых назначениях
Новоизбранный президент Республики Арцах Араик Арутюнян сообщил о некоторых кадровых назначениях, связанных с формированием будущего правительства Арцаха. Как передает «Арменпресс», Араик Арутюнян запись о кадровых назначениях сделал на своей странице в Facebook.
“Недавно во Дворце культуры города Шуши завершилось внеочередное заседание с участием политических сил, входящих в блок партий “Свободная Родина – ГОА”, на котором в результате тайного закрытого голосования наибольшее число голосов из кандидатов, выдвинутых нашей политической командой на пост председателя Национального собрания, получил Артур Товмасян.
На заседании было также принято решение избрать руководителем фракции нашего политического блока Артура Арутюняна, секретарем - Элеонору Аванесян.
Кстати, сообщу также, что из предвыборного списка блока партий “Свободная Родина – ГОА” Карен Даниелян будет назначен руководителем аппарата Президента, Лусине Караханян -министром образования, науки и спорта, а Арам Саркисян - министром градостроительства.