ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում ապրիլի 5-ի ցերեկը, 9-10-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, ապրիլի 6-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 7-ին՝ շրջանների զգալի մասում, 8-ին Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։
Քամին կլինի հյուսիս-արևելյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ մինչև 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 5-ի ցերեկը և 6-ի գիշերը կբարձրանա 5-7 աստիճանով, 7-8-ն աստիճանաբար կնվազի 6-8, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 10-12 աստիճանով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Երևան քաղաքում ապրիլի 5-ի ցերեկը, 8-10-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-7-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում մինչև 15-17 մ/վ արագություն։

В  Армении ожидается переменчивая погода
На  территории Армении днем 5-го апреля,   9-10 апреля  ожидается погода без осадков, 6-го апреля в большинстве регионов время от времени ожидается дождь с грозой, 7-го апреля  в большинстве регионов, 8-го — в регионах Лори, Тавуш, Сюник и в Арцахе, ожидаются осадки, в горных районах - в виде снега.
Ветер северо-восточный с порывами до 3-8 м/с, в отдельных районах ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.
Днем 5-го и ночью 6-го апреля температура воздуха повысится на 5-7 градусов, с 7-8 апреля  постепенно понизится на 6-8 градусов, в регионах Лори, Тавуш, Сюник и в Арцахе – на 10-12 градусов.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства  по чрезвычайным ситуациям РА,  в  Ереване  днем 4-го, с 8-10 апреля ожидается погода без осадков, с 6-7 время от времени ожидается дождь с грозой, во время грозы возможно усиление ветра до 15-17 м/с.