Telcell Wallet-ն առաջին տեղն է զբաղեցնում «Ֆինանսներ» կատեգորիայում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերլուծական ծառայություններ իրականացնող Similarweb  հարթակի տվյալներով՝ Telcell Wallet-ը մի քանի ամիս անընդմեջ առաջին տեղն է զբաղեցնում «Ֆինանսներ» կատեգորիայում: Սա «Թել-Սել» ընկերության միակ ձեռքբերումը չէ: AppStore-   ում և  PlayStore-ում,  վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում, Հայաստանում  Telcell Wallet-ն ամենաշատ ներբեռնված հավելվածների թոփ տասնյակում է, համապատասխանաբար, զիջելով այնպիսի հսկաների, ինչպիսիք են՝ Facebook-ը, Instagram-ը, WhatsApp-ը, Viber-ը, Tiktok-ը: Համեմատության համար նշենք, որ վարկանիշային ցուցակում հայաստանյան այլ ֆինանսական հավելվածները գրավում են 22-րդ և 66-րդ հորիզոնականները:
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Ազատյանը հայտնել է, որ անցած տարվա չորրորդ եռամսյակի տվյալներով, Telcell Wallet-ի օգտատերերի թիվը  2019թ. սեպտեմբերի վերջի նույն ցուցանիշի համեմատ կրկնապատկվել է: Ըստ Ազատյանի, այդ ձեռքբերումներին  ընկերությունը հասել է լայնածավալ մարքեթինգային քաղաքականության և համակարգված աշխատանքի  իրականացման արդյունքում: «Telcell Wallet-ի օգտատերերի թվի աճի նման ցուցանիշը մեզ պարտավորեցնում է, և ինչու չէ՝ նաև ոգևորում: Սա նաև փաստում է, որ  էլեկտրոնային փողով գործարքների նկատմամբ հետաքրքրությունը հանրության շրջանում զգալիորեն աճել է: Այս տարի նույնպես «Թել-Սել»-ը կշարունակի կատարելագործել իր ծառայությունները. կլինեն նորարարություններ՝ ի նպաստ մեր հաճախորդների»,- ասել է Ա.Ազատյանը:
Տեղեկացնենք, որ Telcell Wallet-ի բջջային հավելվածն օգնում է հաճախորդներին վճարումներ կատարել ավելի քան 400 ծառայությունների դիմաց, ինչպես նաև առցանց դրամական փոխանցումներ կատարել, այդ թվում՝ քարտից քարտ, ճիշտ ժամանակին ստանալ դրամական փոխանցումներ, շուտով նաև՝ վարկեր: Բացի այդ, SCAN & PAY տեխնոլոգիայի կիրառման շնորհիվ հնարավոր է առևտրի տարբեր կետերում գնումների համար վճարումներ կատարել՝ օգտագործելով հայտի մնացորդը և կից բանկային քարտը:

Telcell Wallet занимает первое место в категории “Финансы”
По данным аналитической платформы “Similarweb” Telcell Wallet уже несколько месяцев подряд занимает первое место в категории “Финансы”. Это не единственное достижение компании “Telcell”. Как сообщает «Арменпресс», Telcell Wallet в топ-10 самых загружаемых приложений в Армении в AppStore и PlayStore за последние несколько месяцев, уступая лишь таким гигантам  как Facebook, Instagram, Tiktok, WhatsApp и Viber. Для сравнения отметим, что в рейтинговом списке другие финансовые приложения Армении занимают 22-е и 66-е места.
Генеральный директор компании Арам Азатян сообщил, что, по данным за четвертый квартал прошлого года, число пользователей Telcell Wallet в 2019 году превысило 3 миллиона человек, по сравнению с тем же показателем на конец сентября удвоилось. По словам Азатяна, этих достижений компания добилась в результате реализации широкомасштабной маркетинговой политики и скоординированной работы. “Такой показатель роста числа пользователей Telcell Wallet обязывает нас и, конечно, воодушевляет. Это также свидетельствует о том, что интерес к сделкам с электронными деньгами в обществе значительно возрос. В этом году Telcell продолжит совершенствовать свои услуги. Будут инновации во благо наших клиентов”, - сказал А. Азатян.
Отметим, что мобильное приложение Telcell Wallet помогает клиентам осуществлять платежи за более чем 400 услуг, а также осуществлять онлайн денежные переводы, в том числе с карты на карту, своевременно получать денежные переводы, а скоро и кредиты. Кроме того, благодаря применению технологии SCAN & PAY можно производить платежи за покупки в разных торговых точках, используя остаток заявки и прилагаемую банковскую карту.