Սարատովում ավտովթարից տուժած հայերի ճակատագիրը ՀՀ դեսպանության ուշադրության ներքո է
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունը Սարատովում տեղի ունեցած ավտովթարի կապակցությամբ մշտական կապի մեջ է ՌԴ համապատասխան մարմինների, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և այն բուժհաստատության հետ, որտեղ տեղափոխվել են վթարից տուժած հայերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դեսպանությունը մանրամասներ է հաղորդել հունվարի 27-ին տեղի ունեցած վթարի մասին. «Հայտնում ենք, որ ՌԴ Սարատովի մարզի Կրասնոարմեյսկի շրջանում հայկական պետհամարանիշով «Nissan» մակնիշի մեքենայի և «Mercedes Benz» մակնիշի բեռնատարի մասնակցությամբ տեղի ունեցած վթարի հետևանքով զոհվել է 1998թ․ ծնված ՀՀ քաղաքացի Վ․Ք․-ն։
«Nissan» մակնիշի մեքենայի վարորդը (ՀՀ քաղաքացի, ծնված՝ 1967թ․) և մյուս ուղևորը (ՀՀ քաղաքացի, ծնված՝ 1996թ․) տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են Կրասնոարմեյսկի քաղաքային հիվանդանոց։
Պատահարը տեղի ունեցել հունվարի 27-ին։ Վթարի մանրամասները ճշտվում են։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում ՌԴ համապատասխան մարմինների, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և բուժհաստատության հետ»։

Судьба армян, пострадавших в ДТП в Саратове, находится под вниманием посольства РА в РФ
Посольство Армении в России в связи с автокатастрофой, произошедшей в Саратове, находится на постоянной связи с соответствующими органами РФ, представителями местной армянской общины и медучреждением, куда были доставлены пострадавшие в ДТП армяне.
Как передает Арменпресс, посольство сообщило подробности об аварии, произошедшей 27 января.
“Сообщаем, что в Красноармейском районе Саратовской области РФ в результате ДТП с участием автомобиля марки “Nissan” с армянскими госномерами и грузового автомобиля марки “Mercedes Benz” погиб гражданин Армении В. К. 1998 г.р.
Водитель автомобиля марки “Nissan” (гражданин РА, 1967 г. р.) и другой пассажир (гражданин РА, 1996 г. р.) с травмами различной степени тяжести были доставлены в Красноармейскую городскую больницу.
Инцидент произошел 27 января. Подробности аварии уточняются.
Посольство поддерживает постоянную связь с соответствующими органами РФ, представителями местной армянской общины и медучреждением”.