Փաշինյանը չի բացառում Մյունխենում Ալիևի հետ հանդիպման հնարավորությունը
ԿԱՊԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարին Մյունխենի Անվտանգության համաժողովի շրջանակում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման պայմանավորվածություն չունի, սակայն այդ հնարավորությունը չի բացառում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետ Փաշինյանն այս մասին ասաց Կապանում իր ասուլիսում ՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք Մյունխենում, որտեղ համաժողովին պետք է մասնակցի նաև Իլհամ Ալիևը, պլանավորված է հանդիպում:
«Այս պահին հանդիպման պայմանավորվածություն չկա: Հանդիպումը բացառել չի կարելի, քանի որ քննարկումների փուլում են: Եվ ընդհանրապես, եթե չեմ սխալվում, չեմ ասել, որ դեկտեմբերի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում, երբ ԱՊՀ հավաք էր, այդտեղ շփվել ենք: Ես այդ կարգի շփումներն օգտակար եմ համարում»,-ասաց վարչապետը:

Pashinyan doesn’t rule out possibility of meeting Aliyev at Munich Security Conference
KAPAN, JANUARY 25, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan doesn’t rule out the possibility of meeting with Azerbaijani President Ilham Aliyev at the upcoming Munich Security Conference in February. However, he said that no such meeting is planned for now.
“There is no agreement to meet at this moment,” Pashinyan told a reporter when asked if he plans a meeting with Aliyev at the event. “I can’t rule out a meeting, because they are in the discussion phase. And generally, if I am not mistaken, I haven’t said that on December 20th at the CIS summit in St. Petersburg, we talked there. I find these types of contacts to be useful,” the Armenian PM said.