Կառավարությունը կապիտալի շուկայի զարգացմանն ուղղված օրինագիծ է մշակել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու համար քննարկում է ՀՀ կառավարության հեղինակած «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին օրենքի նախագիծը հունվարի 22-ին ընթացող ԱԺ նիստում ներկայացրեց ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը:
Երիցյանի խոսքով՝ նախագիծն ուղղված է կապիտալի շուկայի զարգացմանը: Նախաձեռնության ընդունման շնորհիվ ՀՀ կենտրոնական բանկը հնարավորություն կունենա դիմելու Կապիտալի շուկայի միջազգային ասոցիացիային,  որպեսզի վերջինս իր կայքէջում ՀՀ-ում Համընդհանուր ռեպո գլխավոր համաձայնագրի կիրառելիության վերաբերյալ իրավական եզրակացություն հրապարակի, ինչը մեծ խթան կհանդիսանա միջազգային շուկայի մասնակիցների համար՝ ՀՀ շուկա մուտք գործելու առումով:

Правительство разработало законопроект о развитии рынка капитала
Для принятия НС РА в первом чтении обсуждается предложенный правительством РА законопроект О внесении дополнения в Гражданский кодекс РА.
Как передает Арменпресс, законопроект 22 января на заседании НС Армении представил заместитель председателя ЦБ Нерсес Ерицян.
По словам Ерицяна, проект направлен на развитие рынка капитала. Принятием инициативы, Центральный банк Армении получит возможность обратиться в Международную ассоциацию рынка капитала, с тем чтобы она опубликовала на своем сайте правовое заключение относительно применения Всеобщего главного соглашения РЕПО в РА, что станет большим стимулом для участников международного рынка в плане входа на рынок РА.