«Ուրարտու»-ն լավ պաշտպանվեց և առավել լավ հարձակվեց. գլխավոր մարզիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Ուրարտու» բասկետբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Միքայել Պողոսյանը ԵԱՏՄ գավաթի խաղարկության երկրորդ խաղի հաղթանակը կապում է լավ պաշտպանության և առավել լավ հարձակման հետ:
«Ուրարտու»-ն շատ լավ պաշտպանվեց և միևնույն ժամանակ ավելի լավ հարձակվեց: Մենք ավելի լավ ռոտացիա ունեինք, քան հակառակորդինն էր: Մի քանի բասկետբոլիստներ խաղը վերցրեցին իրենց վրա և կարողացան բեկել դրա ընթացքը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում ասաց գլխավոր մարզիչը:
Մարզչի խոսքով` հերթական մարզումից հետո «Ուրարտու»-ի բոլոր բասկետբոլիստները ուսումնասիրել են նախորդ խաղի թույլ և ուժեղ կողմերը: «Մեզ «Արսենալ»-ի դեմ խաղում միայն հաղթանակ է պետք: Եվ պետք է հաղթենք 8 միավորի առավելությամբ»,-եզրափակեց Պողոսյանը:
Բասկետբոլի ԵԱՏՄ գավաթի անդրանիկ խաղարկության երկրորդ խաղում Երևանի «Ուրարտու»-ն մրցեց բելառուսական «Ցոր- Բորիսֆեն»-ի հետ:  Առաջին քառորդում հավասար պայքար ծավալվեց և թիմերը բաց չթողեցին իրենց հնարավորությունները: Առաջին քառորդն ավարտվեց հավասար՝ 23:23 հաշվով: Երկրորդ քառորդում «Ուրարտու»-ն առավելություն ստացավ` առաջ անցնելով հաշվի մեջ: Թիմերը մեծ ընդմիջման գնացին 49:38 հաշվով՝ հօգուտ երևանյան ակումբի: Երրորդ քառորդում բելառուսական «Ցոր- Բորիսֆեն»-ն առավել հաջող էր գրոհում և պաշտպանվում և զիջեց միայն երեք միավորի տարբերությամբ` 63:60: Վերջին քառորդում «Ուրարտու»-ն պահպանեց հաշվի առավելությունը և հաղթեց 91:79 հաշվով:
ԵԱՏՄ գավաթի շրջանակներում «Ուրարտու»-ն վերջին հանդիպումը կանցկացնի փետրվարի 26-ին՝ մրցելով ռուսաստանյան «Արսենալ»-ի հետ: Հանդիպումը կկայանա նախկին «Միկա» մարզահամալիրում և կմեկնարկի 19:00-ին:

“Урарту” хорошо защищался и лучше атаковал: главный тренер.
Главный тренер Ереванского баскетбольного клуба ”Урарту” Микаэл Погосян связывает победу во втором матче Кубка ЕАЭС с хорошей защитой и лучшей атакой. “Урарту” очень хорошо защищался и в то же время лучше атаковал. Наша ротация была лучше,  чем у противника. “Несколько баскетболистов взяли на себя игру и смогли переломить ее ход”, –об этом в беседе с журналистами сказал главный тренер.
Как передает «Арменпресс», по словам тренера, после очередной тренировки все баскетболисты “Урарту”изучили слабые и сильные стороны предыдущей игры. “ Нам в матче “Арсеналом“ нужна только победа. И мы должны победить с преимуществом в 8 очков”, - заключил Погосян.
Во втором матче первого розыгрыша Кубка ЕАЭС по баскетболу Ереванский “Урарту "встретился с белорусским “ЦОР-Борисфеном”. В первой четверти развернулась равная борьба и команды не упустили свои возможности. Первая четверть завершилась равным счетом 23:23. Во второй четверти “Урарту”  получил преимущество, опередив счет.  Команды пошли на большой перерыв со счетом 49:38 в пользу ереванского клуба. В третьей четверти белорусский “ЦОР – Борисфен”  атаковал и защищался удачнее, и уступил лишь с разницей в три очка - 63:60. В последней четверти “Урарту” сохранил преимущество в счете и победил со счетом 91:79.
В рамках Кубка ЕАЭС ”Урарту” последний матч проведет 26-го февраля, соревнуясь  с российским “Арсеналом”. Матч состоится в бывшем спорткомплексе “Мика” и начнется в 19:00.