Արտասահմանցիները ՀՀ մարզերում փող են հափշտակել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Մասիսի բաժնում հուլիսի 16-ին հաղորդում է ստացվել , որ Մասիսում գործող բանկերից մեկում արտասահմանցի տղամարդիկ տարադրամ են փոխանակել, ապա նրանցից մեկը գաղտնի հափշտակել է 1300 եվրո:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Նույն օրը ոստիկանության Սևանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ տարադրամ փոխանակելու պատրվակով գազալցակայան են մտել արտասահմանցիներ, շեղել են աշխատակցի ուշադրությունն ու դրամարկղից փող հափշտակել։
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողներ համատեղ աշխատանքով պարզել են նրանց գտնվելու վայրը։ Հաղորդումներից ժամեր անց մայրաքաղաքում հայտնաբերվել ու կասկածանքով ոստիկանության Սևանի բաժին բերման են ենթարկվել երկու օտարերկրացի։

Foreigners embezzle money in Armenia’s provinces
YEREVAN, JULY 17, ARMENPRESS. The Police were notified on July 16 that foreign men have exchanged currency in one of the banks of Armenia’s Masis town, and then one of them secretly embezzled 1300 Euros, the Police told Armenpress.
On the same day the Police’s Sevan department was notified that foreigners have entered the gas station with the pretext of exchanging currency, distracted the employee’s attention and stole money from the cash register.
The Police officers have revealed the foreigners’ location as a result of joint operations. Hours later two foreigners have been detained to the Police department.