Վրաստանը պետք Է կարողանա գոյակցել Ռուսաստանի հետ. Իվանիշվիլի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին հայտարարել Է, որ երկիրը պետք Է կարողանա գոյակցել Ռուսաստանի հետ: Ինչպես նա ասել է Հանրային հեռարձակողի «Մնաս բարով, զենք» հաղորդման ժամանակ, դա հաջողվել է այլ պետությունների, ուստի դա պետք Է կարողանա անել նաեւ Վրաստանը:
«Մենք պետք է կարողանանք գոյակցել Ռուսաստանի հետ: Երբեք չի կարելի մտածել միայն սեփական շահերի մասին, եթե դու ցանկանում ես գոյակցել: Դուք պետք Է մտածես նրա շահերի մասին, որպեսզի քո կյանքը հտաքրքրական լինի նաեւ նրա համար: Դա հաջողվել Է ուրիշներին, եւ դա պետք Է կարոնանանք անել նաեւ մենք»,-նշել է Իվանիշվիլին:
Նրա խոսքով՝ «չի կարելի վիրավորել ռուսական պետությանը»: «Չի կարելի վիրավորել պետությանը: Ռուսաստանի այսօրվա քաղաքականությունը, իհարկե, ճիշտ չԷ, եւ մեծ խնդիրներ Է ստեղծում ամբողջ աշխարհի համար»,-հավելել Է Իվանիշվիլին:

Грузия должна суметь сосуществовать с Россией - Иванишвили
Бывший премьер-министр Бидзина Иванишвили заявил, Грузия должна суметь сосуществовать с Россией. Как заявил Иванишвили в передаче «Прощай, оружие» на Общественном вещателе, это удалось другим государствам, поэтому это должна суметь и Грузия, сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
«Государственные чиновники должны позаботиться о том, чтобы защитить страну от всяческих невзгод. Мы должны суметь сосуществовать с Россией и никогда не должны думать о том, что мы кого-то обманем и притесним. Никогда нельзя думать только о своих интересах, если ты хочешь сосуществовать. Ты должен думать о его интересах, чтобы твоя жизнь была интересной и для него. Это удалось другим и это должны суметь и мы. Если множество подобных примеров, которые мы должны повторить», - заявил Иванишвили.
По его словам, «нельзя оскорблять российское государствоե. «Нельзя оскорблять государство. Сегодняшняя политика России, конечно, неправильна и создает большие проблемы всему миру», - отметил Иванишвили.