Ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականը երրորդ հաղթանակը տարավ Էստոնիայում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էստոնիայի Կիիլի քաղաքում ավարտվեց ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականի և Արարատ-ՏՏՈւ ակումբի միջև ընկերական հանդիպումը: Հայաստանի հավաքականը հաղթեց 4:2 հաշվով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես տեղեկացնում է Հայաստան ֆուտբոլի ֆեդերացիան, մեր թիմի կազմում 2 գոլի հեղինակ դարձավ Հենրիկ Գրիգորյանը, մեկական գոլ խփեցին Սարո Մարդանյանը և Սարո Գալստյանը:
Մինչ այդ, Հայաստանի հավաքականը 2 հաղթանակ էր տարել Էստոնիայի հավաքականի նկատմամբ: Արարատ-ՏՏՈւ ակումբի դեմ խաղում ֆուտզալի Հայաստանի հավաքականի կազմում իր վերջին հանդիպումն անցկացրեց թիմի բազմափորձ ֆուտբոլիստ Արման Սահակյանը, ով որոշել է ավարտել կարիերան հավաքականի կազմում:

Сборная Армении по футзалу одержала третью победу в Эстонии
В эстонском городе Киили завершилась товарищеская встреча сборной Армении по футзалу с клубом “Арарат-ТТУ”, в которой наша сборная победила со счетом 4:2. Как передает «Арменпресс», ссылаясь на сообщение Федерации футбола Армении, два гола со стороны армянской сборной забил Генрик Григорян, и по одному мячу забили Саро Марданян и Саро Галстян.
До этого сборная Армении по футзалу дважды победила сборную Эстонии. Во встрече с клубом “Арарат-ТТУ” свою последнюю игру провел ветеран нашей сборной Арман Саакян, который завершает свою карьеру в сборной.