Չինական մշակույթը կներկայացվի Հայաստանում
10:24, 15 Փետրվար, 2012ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինական մշակույթը ապրիլին կներկայացվի Հայաստանում: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի փոխնախարար Արթուր Պողոսյանը, հայ-չինական մշակութային հարաբերությունները շատ բարձր մակարդակի վրա են գտնվում: Նախորդ տարի Չինաստանում անցկացվել են Հայաստանի մշակույթի օրերը, եւ այժմ իրենք կներկայանան Հայաստանում:
Քանի որ այս տարի Հայաստանում հայտարարված է գրքի տարի, չինական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում համատեղ միջոցառումների անցկացման մասին:
Արթուր Պողոսյանը տեղեկացրեց, որ իրավապայմանագրային համակարգում մենք նույնպես ունենք համագործակցության հուշագիր: Ստորագրված է կոնկրետ գործողությունների ծրագիր, որով նախատեսվում է ոչ միայն մշակութային օրերի, այլեւ բազմաբնույթ միջոցառումների անցկացում:

Chinese culture to be presented in Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS: Chinese culture will be presented in Armenia in April, deputy minister of culture Arthur Poghosyan said, speaking to Armenpress. He said Armenian-Chinese cultural relations are on a very high level. Last year Days of Armenian Culture were held in China and now Chinese culture will be presented in Armenia.
As far as this year is declared in Armenia as year of book, negotiations are being held with the Chinese party for conduction of joint events.
Arthur Poghosyan said Armenia and China have a cooperation memorandum in the legal-contractual field as well. A program of concrete actions have been signed which envisages conduction of not only cultural but other different events.