ՀՀ ՊՆ ղեկավարը և ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի տեղակալը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 2-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի քաղաքականության հարցերով տեղակալ Քոլին Քահլի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Ըստ աղբյուրի՝ քննարկվել է 2022 թ. սեպտեմբերին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի` ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում դոկտոր Քահլի հետ տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության զարգացման առնչությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ընթացքը:

Министр обороны Армении и замминистра обороны США обсудили вопросы безопасности на армяно-азербайджанской границе
Министр обороны Армении и замминистра обороны США обсудили вопросы
безопасности на армяно-азербайджанской границе
Министр обороны Армении Сурен Папикян 2 июня провел телефонный разговор с заместителем министра обороны США по политическим вопросам Колином Калем.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, был обсужден ряд вопросов, касающихся безопасности на армяно-азербайджанской границе и региональных развитий.
Обсужден процесс реализации договоренностей о развитии армяно-американского оборонного сотрудничества, достигнутых в ходе обсуждений с доктором Калем в рамках рабочего визита министра обороны Сурена Папикяна в США в сентябре 2022 года.