ევრაზიული ეკონომიკური კავშირი დე ფაქტო პარალიზებულია და არ მუშაობს - ნიკოლ ფაშინიანი
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანის განცხადებით, ევრაზიული ეკონომიკური კავშირი პარალიზებულ მდგომარეობაშია და არ მუშაობს.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ფაშინიანმა ამის შესახებ მთავრობის სხდომის შემდეგ გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
„ევრაზიული ეკონომიკური კავშირი არის პლატფორმა, სადაც მე ჩვენს დღის წესრიგთან დაკავშირებულ ყველა საკითხს წამოვჭრი. თუ ევრაზიული ეკონომიკური კავშირის ხელშეკრულება არ მოქმედებს, არც ორგანიზაცია მუშაობს. ევრაზიული ეკონომიკური კავშირი დე ფაქტო პარალიზებულ მდგომარეობაშია და ეს პარალიზება გაღრმავების ტენდენციას ავლენს. თუ ეს საკითხი სწრაფად არ გადაწყდება, ასი პროცენტით დარწმუნებული ვარ, რომ ამ პრობლემას სომხეთი გადალახავს და არა ევრაზიული ეკონომიკური კავშირი“, - განაცხადა სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა.

Pashinyan says EAEU is de facto paralyzed and dysfunctional
Prime Minister Nikol Pashinyan has said that the Eurasian Economic Union (EAEU) is in a "paralyzed state" and is not functioning.
"The EAEU is a platform where I will raise all issues related to our agenda," Pashinyan said at a press briefing.
"If the EAEU treaty is not functioning, then the organization itself is not functioning. The EAEU is de facto in a paralyzed state, and this paralysis is showing signs of deepening. If this issue is not resolved quickly, I am 100 percent certain that it will be Armenia that overcomes this problem, not the EAEU," the Armenian prime minister said, referring to Russian trade restrictions that are currently affecting Armenian exports.