სომხეთი მზად არის საჭიროების შემთხვევაში ირანს ჰუმანიტარული დახმარება გაუწიოს - პრემიერ-მინისტრი
სომხეთი მზად არის საკუთარი ინიციატივით გაუწიოს ჰუმანიტარული მხარდაჭერა ირანს, თუ ამის საჭიროება წარმოიქმნება. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ჟურნალისტებთან პრესკონფერენციის დროს პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა განაცხადა.
ჟურნალისტის კითხვაზე, მიმართა თუ არა ირანმა სომხეთს ჰუმანიტარული დახმარებისთვის და არსებობს თუ არა მსგავსი ინიციატივა სომხური მხარისგან, პრემიერმა აღნიშნა, რომ ირანის ისლამურ რესპუბლიკას მიმართვის საჭიროება არ აქვს.
„ირანის ისლამურ რესპუბლიკას ჰუმანიტარული დახმარების საკითხზე ჩვენთვის მომართვის საჭიროება არ აქვს, რადგან ჩვენ თვითონ, თუ დავინახავთ, რომ არსებობს რაიმე ჰუმანიტარული ხასიათის საჭიროება, რომელშიც შეგვიძლია მხარდაჭერა - გადავდგამთ ამ ნაბიჯს“, - განაცხადა ნიკოლ ფაშინიანმა.

Armenia ready to provide humanitarian aid to Iran if needed, says Prime Minister
Armenia is ready to provide humanitarian assistance to neighboring Iran if the need arises, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Thursday.
He was asked at a press briefing whether Iran had requested humanitarian aid and whether there is such an initiative from the Armenian government.
Pashinyan said that Iran doesn’t need to ask. "The Islamic Republic of Iran does not need to appeal to us regarding humanitarian aid, because if we see any humanitarian need that we can support, we will take that step ourselves,” Pashinyan said.