გევორგ პაპოიანის მიწვევით სომხეთს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი ეწვია
სომხეთის რესპუბლიკის ეკონომიკის მინისტრის, გევორგ პაპოიანის მიწვევით, სომხეთში იმყოფება საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის, მარიამ ქვრივიშვილის ხელმძღვანელობით მოქმედი დელეგაცია.
ვიზიტის ფარგლებში, 20 თებერვალს, სომხეთის რესპუბლიკის ეკონომიკის სამინისტროში ორი ქვეყნის მინისტრების ოფიციალური შეხვედრა გაიმართა.
როგორც „არმენპრესი“ სომხეთის ეკონომიკის სამინისტროს მიერ გავრცელებული განცხადებიდან იტყობინება, სომხეთ-საქართველოს ორმხრივი დღის წესრიგის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის გაფართოებისკენ მიმართული არაერთი პრიორიტეტი, ხაზი გაუსვეს ეკონომიკური კავშირების სტრატეგიულ მნიშვნელობას და ორმხრივად მომგებიანი განვითარების ერთგულებას.
„დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენი ეკონომიკური თანამშრომლობის არსებული პოტენციალი ჯერ კიდევ არ არის სრულად რეალიზებული და დღევანდელი შეხვედრა მნიშვნელოვანი შესაძლებლობაა ჩვენი ძალისხმევის გასაერთიანებლად, ჩვენი ხალხების საკეთილდღეოდ“, - აღნიშნა გევორგ პაპოიანმა.
შეხვედრაზე განიხილეს სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავების, ტვირთების შეუფერხებელი ტრანზიტის, ასევე ტურიზმის სფეროს განვითარების საკითხები.
ორივე მხარემ ხაზი გაუსვა ბიზნეს წრეებს შორის პირდაპირი კავშირების გააქტიურების მნიშვნელობას, კერძოდ, B2B ფორმატის შეხვედრების სტიმულირებას.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა დაადასტურეს მზადყოფნა ორმხრივი თანამშრომლობის შემდგომი გაღრმავების შესახებ და ხაზი გაუსვეს უწყვეტი დიალოგის მნიშვნელობას.

Министр экономики и устойчивого развития Грузии прибыла в Армению по приглашению Геворга Папояна
Делегация во главе с министром экономики и устойчивого развития Грузии Мариам Квривишвили находится в Армении по приглашению министра экономики Республики Армения Геворга Папояна.
В рамках визита 20 февраля в Министерстве экономики РА состоялась официальная встреча министров двух стран.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на пресс-релиз Министерства энергетики РА, в рамках двусторонней армяно-грузинской повестки стороны обсудили ряд приоритетов, направленных на расширение сотрудничества, подчеркнув стратегическую важность экономических связей и приверженность взаимовыгодному развитию.
«Я убежден, что существующий потенциал нашего экономического сотрудничества еще не реализован в полной мере, и сегодняшняя встреча — важная возможность объединить наши усилия на благо наших народов», — отметил Геворг Папоян.
Обсуждались вопросы, касающиеся углубления торгово-экономических связей, беспрепятственного транзита грузов, а также развития туристического сектора.
Обе стороны подчеркнули важность активизации прямых контактов между деловыми кругами, в частности, содействия проведению встреч в формате B2B.
В завершение встречи стороны подтвердили готовность к дальнейшему углублению двустороннего сотрудничества, подчеркнув важность непрерывного диалога.