სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა აშშ-ის ვიცე-პრეზიდენტი მიიღო
სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ვაჰაგნ ხაჩატურიანი შეხვდა ოფიციალური ვიზიტით სომხეთში ჩამოსულ ამერიკის შეერთებული შტატების ვიცე-პრეზიდენტ ჯეი დი ვენსს․
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტის ადმინისტრაცია იუწყება․
აღნიშნულია, რომ პრეზიდენტმა მიესალმა ვიცე-პრეზიდენტის ვიზიტს და ხაზი გაუსვა, რომ იგი ასახავს სომხეთსა და შეერთებულ შტატებს შორის ურთიერთობების მაღალ დონეს․
შეხვედრის დროს რესპუბლიკის პრეზიდენტმა განსაკუთრებული მნიშვნელობა მიანიჭა რეგიონში მშვიდობის დამყარების ფაქტს, რაშიც მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპს.
ასევე ხაზგასმულია, რომ მაღალი დონის ორმხრივი ვიზიტები ხელს უწყობს თანამშრომლობის გაფართოებას და ორმხრივი ურთიერთობების შემდგომ განმტკიცებას.

President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan met with JD Vance, who arrived in Armenia on an official visit, the Presidential Office said in a press release.
The President welcomed the Vice President’s visit, emphasizing that it reflects the high level of relations between Armenia and the United States.
During the meeting, President Khachaturyan stressed the importance of establishing peace in the region.
He noted that U.S. President Donald Trump has made a significant contribution to peace efforts.
It was also emphasized that high-level mutual visits contribute to expanding cooperation and further strengthening bilateral relations.