სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა აშშ-ის ვიცე-პრეზიდენტი მიიღო
სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ვაჰაგნ ხაჩატურიანი შეხვდა ოფიციალური ვიზიტით სომხეთში ჩამოსულ ამერიკის შეერთებული შტატების ვიცე-პრეზიდენტ ჯეი დი ვენსს․
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტის ადმინისტრაცია იუწყება․
აღნიშნულია, რომ პრეზიდენტმა მიესალმა ვიცე-პრეზიდენტის ვიზიტს და ხაზი გაუსვა, რომ იგი ასახავს სომხეთსა და შეერთებულ შტატებს შორის ურთიერთობების მაღალ დონეს․
შეხვედრის დროს რესპუბლიკის პრეზიდენტმა განსაკუთრებული მნიშვნელობა მიანიჭა რეგიონში მშვიდობის დამყარების ფაქტს, რაშიც მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპს.
ასევე ხაზგასმულია, რომ მაღალი დონის ორმხრივი ვიზიტები ხელს უწყობს თანამშრომლობის გაფართოებას და ორმხრივი ურთიერთობების შემდგომ განმტკიცებას.

Президент Армении провел встречу с вице-президентом США Джей Ди Вэнсом
Президент Армении Ваагн Хачатурян провел встречу с прибывшим в Ереван с официальным визитом вице-президентом США Джей Ди Вэнсом.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Ваагн Хачатурян приветствовал визит вице-президента США, подчеркнув, что он отражает высокий уровень отношений между Арменией и Соединенными Штатами.
Президент подчеркнул важность установления мира в регионе, отметив в этом контексте большой вклад президента США Дональда Трампа.
Было также подчеркнуто, что взаимные визиты на высоком уровне способствуют расширению сотрудничества и дальнейшему укреплению двусторонних отношений.