არსენ თოროსიანი თურქეთის ოჯახის და სოციალური მომსახურების მინისტრს შეხვდა
სომხეთის რესპუბლიკის შრომისა და სოციალური საკითხების მინისტრი არსენ თოროსიანი შეხვედრა გამართა თურქეთის ოჯახის და სოციალური მომსახურების მინისტრ მაჰინურ ოზდემირ გიოქთაშთან. „არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ სომხეთის რესპუბლიკის შრომისა და სოციალური საკითხების სამინისტროში განაცხადეს.
სერბეთის დედაქალაქ ბელგრადში გამართულ RISE 2025 კონფერენციის ფარგლებში გამართულ შეხვედრაზე განხილული იქნა სოციალური დაცვის სფეროში ორმხრივ ინტერესს წარმოადგენს საკითხთა რიგი.
მხარეებმა ისაუბრეს ორი ქვეყნის სფეროს პრიორიტეტებზე და ამ მიმართულებებით განხორციელებულ საქმიანობაზე. ამ კონტექსტში ორმხრივად აღინიშნა სოციალური მომსახურების სპექტრის გაფართოების და ხარისხის გაუმჯობესების მნიშვნელობა.
შეხება შეეხო აგრეთვე სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების დარეგულირების პროცესს, იმედი გამოითქვა, რომ სფეროში თანამშრომლობაც ხელს შეუწყობს მას.
შეხვედრის დასრულებისას მხარეებმა გამოხატეს მზადყოფნა გამოცდილების გაზიარებისა და თანამშრომლობის განვითარებისკენ.

Armenian, Turkish ministers hold meeting
Armenian Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan has met with Turkish Minister of Family and Social Services Mahinur Özdemir Göktaş.
The meeting took place on the sidelines of the RISE 2025 conference in Belgrade, Serbia.
The ministers discussed “a number of issues of mutual interest in the social protection area,” the Armenian ministry said in a press release.
“The parties discussed the sectoral priorities of the two countries and the ongoing work in those directions. In this context, the importance of expanding the scope of social services and improving their quality was mutually emphasized,” the ministry said.
Torosyan and his counterpart also spoke about the Armenia-Türkiye normalization process, expressing hope that sectoral cooperation will also contribute to this.