სომხეთის შრომისა და სოციალურ საკითხთა მინისტრმა და ეგვიპტის ელჩმა შეხვედრა გამართეს
სომხეთის რესპუბლიკის შრომისა და სოციალური საკითხთა მინისტრმა არსენ თოროსიანმა 19 იანვარს მიიღო სომხეთში ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ამალ აფიფი․
როგორც „არმენპრესი“ სომხეთის შრომისა და სოციალური საკითხთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაზე დაყრდნობით იუწყება, შეხვედრის დროს განხილულ იქნა შრომითი უფლებების დაცვისა და სომხეთის შრომით ბაზარზე წვდომის პროცედურებთან დაკავშირებული არაერთი საკითხი․ ასევე განიხილეს ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის მთავრობისა და სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობის შორის შრომითი მობილობის რეგულირების შესახებ ურთიერთგაგების მემორანდუმის ხელმოწერის შესაძლებლობა․
არსენ თოროსიანმა ასევე შეეხო ეგვიპტესთან თანამშრომლობის შემდგომი გაღრმავების საკითხს ბავშვების, ხანდაზმული თაობისა და ქალთა პრობლემატიკის სფეროებში და აღნიშნა, რომ ორ ქვეყანას შეუძლია ერთობლივი პროგრამების განხორციელება, მათ შორის ზრუნვის სერვისების დეინსტიტუციონალიზაციის კონტექსტში․
შეხვედრის დასასრულს ხაზგასმით აღინიშნა ერთობლივი მუშაობის გაგრძელების მნიშვნელობა სოციალური დაცვის სფეროში თანამშრომლობის გაფართოებისა და ახალი ინიციატივების შემუშავების მიზნით․

Minister of Labor and Social Affairs meets Egypt’s Ambassador
Armenian Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan held a meeting with Egypt’s Ambassador Amal Afifi.
According to a readout issued by the ministry, the discussion focused on a number of issues related to the protection of labor rights and procedures for access to the Armenian labor market. The possibility of signing a memorandum of understanding between the Government of the Arab Republic of Egypt and the Government of the Republic of Armenia on regulating labor mobility was also considered.
Arsen Torosyan also addressed the deepening of further cooperation with Egypt in the fields related to the issues of children, the elderly, and women, noting that the two countries could implement joint programs, including in the context of the deinstitutionalization of care services.
At the conclusion of the meeting, the importance of continuing joint efforts was emphasized, with the aim of expanding cooperation in the field of social protection and developing new initiatives.