სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ შვედეთის ელჩი მიიღო
სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ ალენ სიმონიანმა 27 ივნისს მიიღო სომხეთში შვედეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი პატრიკ სვენსონი, რომელიც ასრულებს თავის დიპლომატიურ მისიას სომხეთში.
ელჩის მიმართ მადლიერება გამოხატა სომხეთ-შვედეთს შორის ურთიერთობების, ასევე საპარლამენტთაშორისო კავშირების განვითარების საქმეში შეტანილი წვლილისთვის და წარმატებები უსურვა მომავალ საქმიანობაში.
როგორც „არმენპრესის“ აცნობეს ეროვნული ასამბლეის საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და კომუნიკაციების დეპარტამენტიდან, პატრიკ სვენსონმა მადლობა გადაუხადა ალენ სიმონიანს მიღებისთვის და აღნიშნა, რომ სომხეთიდან დადებითი მოგონებებით მიდის.
მხარეებმა ასევე ისაუბრეს სომხეთ-შვედეთის ურთიერთობებსა და საპარლამენტთაშორისო თანამშრომლობის საკითხებზე.

Председатель Национального Собрания Армении принял посла Швеции в Армении
27 июня спикер Национального Собрания Республики Армения Ален Симонян принял чрезвычайного и полномочного посла Швеции в Армении Патрика Свенссона, который завершает свою дипломатическую миссию в Армении.
Выразив послу благодарность за вклад в развитие армяно-шведских отношений, а также межпарламентских связей, спикер НС пожелал ему успехов в дальнейшей работе.
Как сообщили “Арменпресс” в Управлении по связям с общественностью и коммуникациям Национального Собрания, Патрик Свенссон поблагодарил Алена Симоняна за прием, отметив, что покидает Армению с хорошими воспоминаниями.
Собеседники также коснулись вопросов, касающихся армяно-шведских отношений и межпарламентских связей.