სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ შვედეთის ელჩი მიიღო
სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ ალენ სიმონიანმა 27 ივნისს მიიღო სომხეთში შვედეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი პატრიკ სვენსონი, რომელიც ასრულებს თავის დიპლომატიურ მისიას სომხეთში.
ელჩის მიმართ მადლიერება გამოხატა სომხეთ-შვედეთს შორის ურთიერთობების, ასევე საპარლამენტთაშორისო კავშირების განვითარების საქმეში შეტანილი წვლილისთვის და წარმატებები უსურვა მომავალ საქმიანობაში.
როგორც „არმენპრესის“ აცნობეს ეროვნული ასამბლეის საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და კომუნიკაციების დეპარტამენტიდან, პატრიკ სვენსონმა მადლობა გადაუხადა ალენ სიმონიანს მიღებისთვის და აღნიშნა, რომ სომხეთიდან დადებითი მოგონებებით მიდის.
მხარეებმა ასევე ისაუბრეს სომხეთ-შვედეთის ურთიერთობებსა და საპარლამენტთაშორისო თანამშრომლობის საკითხებზე.

Speaker of Parliament meets with Swedish Ambassador
Speaker of Parliament Alen Simonyan met with Swedish Ambassador Patrik Svensson to mark the completion of his diplomatic mission.
Expressing gratitude for the Ambassador’s contributions to strengthening Armenia–Sweden ties and interparliamentary relations, the Speaker wished him success in his future endeavors, according to a press release from the Parliament’s press service.
Ambassador Svensson thanked the Speaker for the meeting and emphasized that he is leaving Armenia with fond memories.
The Speaker and the Ambassador also discussed bilateral relations between Armenia and Sweden, as well as interparliamentary cooperation.