სომხეთი და ირანი ერთობლივ სამხედრო წვრთნებს გამართავენ
სომხეთის რესპუბლიკის შეიარაღებული ძალებისა და ირანის ისლამური რესპუბლიკის შეიარაღებული ძალების სპეციალური დანიშნულების ქვედანაყოფები 9-10 აპრილს ჩაატარებენ ერთობლივ წვრთნას.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, სომხეთის თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებული განცხადების მიხედვით, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფი წვრთნებს სომხეთის ტერიტორიაზე ჩაატარებს, ხოლო ირანის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფი – ირანის ტერიტორიაზე.
წვრთნების მიზანია სომხეთ-ირანის სახელმწიფო საზღვარზე მდებარე სასაზღვრო გამშვებ პუნქტებზე პირობითი ტერორისტული ჯგუფების თავდასხმების განეიტრალების ქმედებების განხორციელება.

Подразделения специального назначения ВС Армении и Ирана проведут совместные учения
Подразделения специального назначения Вооруженных сил Республики Армения и Вооруженных сил Исламской Республики Иран 9-10 апреля проведут совместные учения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, подразделение ВС Республики Армения проведет учения на территории Армении, а подразделение ВС ИРИ — на территории Ирана.
Учения предусматривают действия по нейтрализации нападения условных террористических групп на пограничные контрольно-пропускные пункты, расположенные на государственной границе Армения-Иран.