სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი ოფიციალური ვიზიტით ინდოეთს ეწვევა
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი 10 მარტს ოფიციალური ვიზიტით ეწვევა ინდოეთს.
როგორც „არმენპრესს“ სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროდან აცნობეს, დაგეგმილია არარატ მირზოიანის შეხვედრა ინდოეთის საგარეო საქმეთა მინისტრ სუბრამანიან ჯაიშანკართან.
ასევე გაიმართება სხვა შეხვედრები და განხილვები, მათ შორის ინდოეთის მსოფლიო საკითხთა საბჭოში (ICWA).
„ეს ვიზიტი მეტად სიმბოლურ პერიოდში ხორციელდება, რადგან წელს სრულდება ჩვენი ქვეყნების შორის „მეგობრობისა და თანამშრომლობის შესახებ“ შეთანხმების ხელმოწერის 30 წელი. ველოდები დელიში ჩვენს განხილვებს, რომლებიც მიზნად ისახავს თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების ახალი გზების გამოვლენას სხვადასხვა სფეროში“, – აღნიშნა ვიზიტის წინ მინისტრმა მირზოიანმა.

Министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян совершит официальный визит в Индию
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 10 марта совершит официальный визит в Индию.
Как сообщили в Арменпресс в МИД РА, запланирована встреча Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром.
Также предусмотрены другие встречи и обсуждения, в том числе в Индийском совете по международным делам (ICWA).
«Этот визит проходит в весьма символичный момент, поскольку в этом году исполняется 30 лет со дня подписания Договора о дружбе и сотрудничестве между нашими странами. Ожидаю предстоящих обсуждений в Нью-Дели, направленных на поиск новых путей для углубления сотрудничества в самых разных сферах», - подчеркнул министр Мирзоян накануне визита.