სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი ოფიციალური ვიზიტით ინდოეთს ეწვევა
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი 10 მარტს ოფიციალური ვიზიტით ეწვევა ინდოეთს.
როგორც „არმენპრესს“ სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროდან აცნობეს, დაგეგმილია არარატ მირზოიანის შეხვედრა ინდოეთის საგარეო საქმეთა მინისტრ სუბრამანიან ჯაიშანკართან.
ასევე გაიმართება სხვა შეხვედრები და განხილვები, მათ შორის ინდოეთის მსოფლიო საკითხთა საბჭოში (ICWA).
„ეს ვიზიტი მეტად სიმბოლურ პერიოდში ხორციელდება, რადგან წელს სრულდება ჩვენი ქვეყნების შორის „მეგობრობისა და თანამშრომლობის შესახებ“ შეთანხმების ხელმოწერის 30 წელი. ველოდები დელიში ჩვენს განხილვებს, რომლებიც მიზნად ისახავს თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების ახალი გზების გამოვლენას სხვადასხვა სფეროში“, – აღნიშნა ვიზიტის წინ მინისტრმა მირზოიანმა.

Foreign Minister Mirzoyan will pay an official visit to India
On March 10 Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan will pay an official visit to India.
A meeting between Ararat Mirzoyan and Minister of Foreign Affairs of India Subrahmanyam Jaishankar is scheduled.
Other meetings and discussions are also planned, including at the Indian Council of World Affairs (ICWA).
“This visit comes at a very symbolic moment, as this year marks the 30th anniversary of the signing of the Treaty of Friendship and Cooperation between our two countries. I look forward to our discussions in New Delhi aimed at exploring new avenues for deeper cooperation, covering a broad spectrum of areas,” Minister Mirzoyan emphasized ahead of the visit.