მტკიცე პარტნიორობებით შეგვიძლია ხელი შევუწყოთ რეგიონული უსაფრთხოების სტაბილურობის მშენებლობას։ ბლინკენი სომხეთთან ხელმოწერილი დოკუმენტის შესახებ
ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივანი ენტონი ბლინკენი სომხეთსა და აშშ-ს შორის სტრატეგიული პარტნიორობის შესახებ წესდების ხელმოწერას გამოეხმაურა.
„საგარეო საქმეთა მინისტრ არარატ მირზოიანთან ერთად დავაარსეთ აშშ-სომხეთის სტრატეგიული პარტნიორობის კომისია, რათა გავაძლიეროთ თანამშრომლობა ურთიერთდაინტერესებულ სფეროებში. სწორედ მტკიცე პარტნიორობების საშუალებით შეგვიძლია ხელი შევუწყოთ რეგიონული უსაფრთხოების და კეთილდღეობის სტაბილურობის მშენებლობას“, - „არმენპრესის“ ინფორმაციით, დაწერა ბლინკენმა X-ის საკუთარ მიკრობლოგზე.

Through our strong partnerships we can help build lasting regional security – Blinken on Armenia-U.S. pact
United States Secretary of State Antony Blinken has commented on the Armenia-U.S. Strategic Partnership Commission.
“Today Foreign Minister Ararat Mirzoyan and I launched the U.S.-Armenia Strategic Partnership Commission to intensify cooperation on mutual interests. It’s through our strong partnerships that we can help build lasting regional security and prosperity,” Blinken said in a post on X.