მტკიცე პარტნიორობებით შეგვიძლია ხელი შევუწყოთ რეგიონული უსაფრთხოების სტაბილურობის მშენებლობას։ ბლინკენი სომხეთთან ხელმოწერილი დოკუმენტის შესახებ
ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივანი ენტონი ბლინკენი სომხეთსა და აშშ-ს შორის სტრატეგიული პარტნიორობის შესახებ წესდების ხელმოწერას გამოეხმაურა.
„საგარეო საქმეთა მინისტრ არარატ მირზოიანთან ერთად დავაარსეთ აშშ-სომხეთის სტრატეგიული პარტნიორობის კომისია, რათა გავაძლიეროთ თანამშრომლობა ურთიერთდაინტერესებულ სფეროებში. სწორედ მტკიცე პარტნიორობების საშუალებით შეგვიძლია ხელი შევუწყოთ რეგიონული უსაფრთხოების და კეთილდღეობის სტაბილურობის მშენებლობას“, - „არმენპრესის“ ინფორმაციით, დაწერა ბლინკენმა X-ის საკუთარ მიკრობლოგზე.

Благодаря прочному партнерству мы можем помочь построить устойчивую региональную безопасность - Блинкен о документе, подписанном с Арменией
Государственный секретарь Соединенных Штатов Америки Энтони Блинкен коснулся подписания документа стратегического партнерства между Арменией и США.
«Мы с министром иностранных дел Араратом Мирзояном создали Комиссию стратегического партнерства США-Армения с целью активизации сотрудничества во взаимных интересах. Именно посредством прочного партнерства мы можем помочь построить устойчивую региональную безопасность и процветание», - написал Блинкен в своем микроблоге X, сообщает Арменпресс