საფრანგეთის მხარდაჭერა სომხეთისადმი უპირობო, სრული და მუდმივია։ ოლივიე დეკოტინიე
ერევანი, 13 იანვარი, არმენპრესი․ სომხეთში საფრანგეთის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა ოლივიე დეკოტინიემ აღნიშნა, რომ საფრანგეთის მხარდაჭერა სომხეთისადმი უპირობო, სრული და მუდმივია
როგორც „არმენპრესი“ იტყობინება, ამის შესახებ ელჩმა 13 იანვარს ჟურნალისტებთან შეხვედრისას განაცხადა.
მისი თქმით, საფრანგეთი მხარს უჭერს სომხეთს. „სომხეთს წარმოადგენს მისი მთავრობა და ის მხარდაჭერა, რომელსაც საფრანგეთი სომხეთს უწევს, ფრანგმა პრეზიდენტმა ემანუელ მაკრონმა მკაფიოდ გამოხატა. ეს მხარდაჭერა უპირობო, სრული და მუდმივია“, – ხაზი გაუსვა ელჩმა.
მან მშვიდობა უსურვა სომხეთს და აღნიშნა, რომ სიტყვები საკმარისი არ არის მშვიდობის მისაღწევად, ამიტომ კიდევ ერთხელ დაადასტურა საფრანგეთის ერთგულება სომხეთის მშვიდობის მიმართ.
მისი თქმით, საფრანგეთი სომხეთის გვერდითაა.
„ეს არის რეგიონისთვის ხანგრძლივი და სამართლიანი მშვიდობის ვალდებულება, ასევე სომხეთის ტერიტორიული მთლიანობისა და ხელშეუხებლობის დაცვის ვალდებულება“, – დასძინა ოლივიე დეკოტინიემ.

Франция поддерживает Армению без всяких предусловий, полностью и постоянно: посол Франции
Поддержка Франции для Армении является безусловной, полной и постоянной. Об этом, как сообщает Арменпресс, заявил чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Оливье Декотиньи на встрече с журналистами 13 января.
Он подчеркнул: “Поддержка, которую Франция оказывает Армении, довольно четко представлена ​​президентом Франции Эммануэлем Макроном. Это полная и постоянная поддержка”.
Он пожелал мира Армении, вновь подтвердив приверженность Франции миру в Армении.
По его словам, Франция на стороне Армении.
“Это обязательство по достижению прочного и справедливого мира в регионе, также и обязательство поддерживать Армению и сохранить ее территориальную целостность и суверенитет”, - заключил Оливье Декотиньи.