ნიკოლ ფაშინიანმა საფრანგეთის ელჩთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა
პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა მიიღო სომხეთში საფრანგეთის საგანგებო და უფლებამოსილი ელჩი ოლივიე დეკოტინი, რომელიც ჩვენს ქვეყანაში დიპლომატიურ მისიას ასრულებს.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატიდან იუწყებიან, რომ ნიკოლ ფაშინიანმა მადლობა გადაუხადა ელჩს მჭიდრო თანამშრომლობისა და სომხეთ-საფრანგეთის ურთიერთობების თანმიმდევრული განვითარების ხელშეწყობისთვის. ნიკოლ ფაშინიანმა, კერძოდ, ხაზი გაუსვა ორ ქვეყანას შორის სტრატეგიული პარტნიორობის დამყარების, ასევე ეკონომიკის, ინფრასტრუქტურების, კულტურისა და სხვა მიმართულებებით კავშირების გაღრმავებისა და გაფართოების ფაქტს.
ოლივიე დეკოტინიმ თავის მხრივ მადლობა გადაუხადა პრემიერ-მინისტრსა და სომხეთის მთავრობას მხარდაჭერის, ერთობლივი მუშაობისა და ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის. ელჩმა რწმენა გამოთქვა, რომ ორ ქვეყანას შორის ურთიერთქმედება გაგრძელდება და გაფართოვდება, მათ შორის ახალი ერთობლივი პროექტების განხორციელების შედეგად.
შეხვედრის მიმდინარეობისას აზრთა გაცვლა-გამოცვლა შედგა სომხეთ-საფრანგეთის თანამშრომლობის დღის წესრიგის საკითხებზე.

Никол Пашинян принял посла Франции в Армении, завершающего свою дипломатическую миссию
Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Франции в Армении Оливье Декотиньи, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Как передает “Арменпресс”, в Аппарате премьер-министра сообщили, что Никол Пашинян поблагодарил посла за тесное сотрудничество и содействие последовательному развитию армяно–французских отношений. Никол Пашинян, в частности, подчеркнул факт установления стратегического партнерства между двумя странами, а также углубления и расширения связей в экономике, инфраструктуре, культуре и других областях.
Оливье Декотиньи, в свою очередь, также поблагодарил премьер-министра и правительство Республики Армения за поддержку, совместную работу и эффективное сотрудничество. Посол выразил уверенность в дальнейшем расширении сотрудничества между двумя странами, в том числе в результате реализации новых совместных программ.