ნიკოლ ფაშინიანმა სინგაპურის პრემიერ-მინისტრს მილოცვა გაუგზავნა
ერევანი, 23 მაისი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა სინგაპურის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს ლოურენს ვონგს პრემიერ-მინისტრის თანამდებობის დაკავების გამო მილოცვა გაუგზავნა.
„არმენპრესის“ ცნობით, მილოცვაში ნათქვამია:
„თბილად გილოცავთ სინგაპურის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის თანამდებობის დაკავებას.
დარწმუნებული ვარ, რომ თქვენი მდიდარი პოლიტიკური გამოცდილება ხელს შეუწყობს სინგაპურის შემდგომ განვითარებასა და წინსვლას.
სომხეთი დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს მეგობარ სინგაპურთან თანამშრომლობითი ურთიერთობების შემდგომ გაღრმავებასა და განვითარებას. მზად ვარ ერთობლივი ძალისხმევით გავაფართოვოთ ურთიერთობები ორმხრივი ინტერესის ყველა სფეროში, როგორც ორმხრივ, ასევე მრავალმხრივ ფორმატში.

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Сингапура
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сингапур Лоуренсу Вонгу по случаю вступления на должность премьер-министра.
Как передает “Арменпресс”, в сообщении говорится:
«Горячо поздравляю Вас со вступлением на пост премьер-министра Республики Сингапур.
Я уверен, что Ваш богатый политический опыт будет способствовать дальнейшему развитию и прогрессу Сингапура.
Армения придает большое значение дальнейшему углублению и развитию отношений сотрудничества с дружественным Сингапуром. Готов приложить усилия для расширения отношений по всем направлениям, представляющим взаимный интерес, как в двустороннем, так и в многостороннем формате.