Հայաստանում «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում անցկացվում է կլոր սեղան, որի ընթացքում հանդիպել են Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչները։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կլոր սեղան–քննարկմանը փետրվարի 14-ին ներկա է գտնվել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը։
Քննարկումների ընթացքում մասնակիցները անդրադարձել են 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնյան գագաթնաժողովում հաստատված խաղաղության օրակարգից բխող գործընթացներին, փոխըմբռնման և վստահության ամրապնդման գործում քաղաքացիական հասարակության դերին։

A roundtable discussion is being held in Armenia within the framework of the “Bridge of Peace” initiative, bringing together representatives of the civil societies of Armenia and Azerbaijan.
Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Vahan Kostanyan attended the roundtable on February 14.
During the discussions, participants addressed processes stemming from the peace agenda established at the Washington Summit on August 8, 2025, as well as the role of civil society in strengthening mutual understanding and trust.