Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության նոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլը հայերենով ողջունել է Հայաստանի հանրությանն ու նշել, որ ցանկանում է ճամփորդել Հայաստանի տարբեր մարզերում, ճանաչել Հայաստանի մշակույթն ու պատմությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ տեսանյութը, որում նա հանրությանն է ուղղում իր ողջույնի խոսքը, հրապարակվել է դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում։
«Բարև Ձեզ, ես Ալեքսանդրան եմ՝ Միացյալ Թագավորության նոր դեսպանը Հայաստանում։ Շատ ուրախ եմ այստեղ լինելու համար։ Հատկապես հիմա, երբ Հայաստանն ու Միացյալ Թագավորությունը որոշել են հարաբերությունները բարձրացնել ռազմավարական գործընկերության մակարդակի։ Հուսով եմ, որ կհանդիպենք և կճամփորդենք Հայաստանի մարզերով։ Ուզում եմ սովորել Հայաստանի մշակույթն ու պատմությունը Ձեզ հետ։ Շնորհակալություն, կհանդիպենք»,-նշում է Քոուլը։

Новый посол Великобритании в Армении обратилась к общественности на армянском языке
Новый посол Великобритании в Республике Армения Александра Коул поприветствовала общественность нашей страны на армянском языке и отметила, что хочет посетить разные регионы Армении, познакомиться с культурой и историей страны.
Как сообщает Арменпресс, видеозапись её приветственного обращения была опубликована на официальной странице посольства в Facebook.
«Здравствуйте, меня зовут Александра, я новый посол Великобритании в Армении. Я очень рада быть здесь. Особенно сейчас, когда Армения и Великобритания решили поднять отношения на уровень стратегического партнёрства. Надеюсь, мы встретимся и поедем в регионы Армении. Я хочу вместе с вами познакомиться с культурой и историей Армении. Спасибо, до скорой встречи», — отметила Коул.