«Գելափ»-ի հարցումների համաձայն` հայաստանցիների 72.2%-ը բավարարված է իր կյանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Գելափ ինթերնեյշնել ասոցիացիա»-ի հայաստանյան գրասենյակի հարցումների համաձայն հայաստանցիների 72.2%-ը բավարարված է իր կյանքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին դեկտեմբերի 20-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտնեց «Գելափ ինթերնեյշնել ասոցիացիա»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Ասացեք խնդրեմ ընդհանուր առմամբ բավարարված եք արդյոք Ձեր կյանքով» հարցին «Լիովին բավարարված եմ» պատասխանն է տվել հարցվածների 20.7%-ը, 51.5%-ը նշել է, որ ավելի շուտ բավարարված է, իսկ 10.5%-ն էլ նշել է, որ ընդհանրապես բավարարված չէ»,- նշեց Նավասարդյանը:
Հարցումներն արվել են նոյեմբերի 9-ից դեկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում: Հարցումներին մասնակցել է 1 517 քաղաքացի:

Согласно опросам “Геллап”, 72,2% жителей Армении довольны своей жизнью
Согласно опросам армянского офиса “Gallup International Association”, 72.2% граждан Армении довольны своей жизнью.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 20 декабря заявил директор ООО “ЭМ Пи Джи” полноправного члена “Gallup International Association” в Армении, Арам Навасардян.
На вопрос “Удовлетворены ли вы своей жизнью в целом?” ответ “Полностью удовлетворен” дали 20.7% из опрошенных, 51.5% отметили, что скорее удовлетворены, а 10.5% отметили, что вообще не удовлетворены”, - отметил Навасардян.