Կալանք է դրվել Սերժ Սարգսյանի և Բարսեղ Բեգլարյանի գույքի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և «Ֆլեշ» ընկերության նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանի գույքի վրա կալանք է դրվել:«Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան այս մասին հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայությունից:
Նրանցգույքի վրա կալանք է դրվել ենթադրյալ հանցագործությամբ պատճառված վնասի չափով` պետությունից առանձնապես խոշոր չափով վատնում կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով:
ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցության հիման վրա ՀՀ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր այն արարքի կատարման համար, որ նա, 2008 թվականի ապրիլի 9-ից մինչև 2018 թվականի ապրիլի 9-ը զբաղեցնելով ՀՀ նախագահի պաշտոնը, իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, 2013 թվականի հունվարի 25-ից մինչև նույն թվականի փետրվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում կազմակերպել է պաշտոնատար մի խումբ անձանց կողմից պետությունից վատնելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գումարի՝ 489.160.310 ՀՀ դրամի հափշտակության կատարումը:

На имущество Сержа Саркисяна и Барсега Бегларяна наложен арест
На имущество третьего президента Армении Сержа Саркисяна и президента компании “Флеш” Барсега Бегларяна наложен арест. Об этом в ответ на запрос «Арменпресс» сообщили в Специальной следственной службе.
На их имущество наложен арест в размере ущерба, причиненного государству в результате предполагаемого преступления согласно уголовному делу, возбужденному по факту растраты в особо крупном размере.
На основании совокупности достаточных доказательств, приобретенных в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в ССС, экс-президенту Армении Сержу Саркисяну предъявлено обвинение в совершении общественно опасного деяния, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 38-179 Уголовного кодекса РА. Он, занимая должность президента РА с 9 апреля 2008 года по 9 апреля 2018 года, используя свое должностное положение, в период с 25 января 2013 года по 7 февраля того же года, организовал хищение группой должностных лиц в особо крупных размерах на сумму - 489.160.310 драмов РА.