ՀՀ կառավարությունը Սիլիկոնյան հովտում ուսանելու համար պետական կրթաթոշակ կտրամադրի հայ երիտասարդների
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Սիլիկոնյան հովտի Դրեփերի ձեռներեցության դպրոցում ուսանելու համար պետական կրթաթոշակ կտրամադրի հայ երիտասարդներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին դեկտեմբերի 17-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
«Մենք վարչապետի գլխավորությամբ վերջերս Սիլիկոնյան հովտում էինք: Մի շատ կարևոր պայմանավորվածություն ձեռք բերեցինք` ՀՀ կառավարությունն առաջին անգամ պետական կրթաթոշակ կտրամադրի հայ երիտասարդներին` ուսանելու Սիլիկոնյան հովտում: Կրթական բացառիկ ծրագիրը հոգալու է ընտրված այն ձեռներեցների ուսման հետ կապված բոլոր ծախսերը, ովքեր կցանկանան և կդիմեն այդ ծրագրին, և հնարավորություն կստանան 7 շաբաթ տևողությամբ ձեռներեցության և բիզնես դասընթացներ անցնելու Դրեփերի համալսարանում»,- ասաց Արշակյանը:

Правительство Армении предоставит государственную стипендию для обучения в Силиконовой долине
Правительство Армении предоставит государственную стипендию для обучения в Школе предпринимательства Дрепера в Силиконовой долине США.
Как передает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами 17 декабря сказал министр высокотехнологичной промышленности Армении Акоп Аршакян.
“Мы во главе с премьер-министром недавно были в Силиконовой долине. Мы достигли очень важной договоренности: правительство РА впервые предоставит армянской молодежи государственную стипендию для учебы в Силиконовой долине. Все расходы исключительной образовательной программы будет покрывать предприниматели, связанные с обучением. Желающие смогит обратится к этой программе, и получить возможность 7-недельного обучения в Университете Дрепера”, - сказал Аршакян.