ԵՄ-ն շարունակելու է աջակցել ՀՀ-ում բարեփոխումներին. Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ԵՄ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նոյեմբերի 27-ին ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Արևելյան հարևանության և ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացման հարցերով տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, հանդիպմանը ներկա էր նաև ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Տիգրան Ավինյանը բարձր է գնահատել ԵՄ հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը և կարևորել բոլոր ուղղություններով Միության հետ հարաբերությունների զարգացումը։ Լոուրենս Մերեդիթը նշել է, որ ԵՄ-ն շարունակելու է աջակցությունը Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։
Հյուրերի խնդրանքով փոխվարչապետը խոսել է բարեփոխումների առավել կարևոր ուղղությունների և առկա հնարավորությունների ու մարտահրավերների մասին։ Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում ներդրումների խթանմանը։ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ 2020թ-ին Եվրոպայում նախատեսվում է անցկացնել «ԵՄ-Հայաստան ներդրումային համաժողով»։ Կողմերը քննարկել են կրթության, արդարադատության, էներգետիկ արդյունավետության, թվայնացման, հանրային կառավարման բարեփոխումների ոլորտներին վերաբերող մի շարք հարցեր:

YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan on November 27 received Lawrence Meredith, Director for Neighbourhood East and Institution Building at the European Commission, the deputy PM’s Office told Armenpress.
The deputy PM highly valued Armenia’s close cooperation with the EU and attached importance to the development of the relations with the Union at all directions. Lawrence Meredith said the EU will continue the support to ongoing reforms of the Armenian government.
At the request of guests Avinyan introduced more important directions of the reforms, the current opportunities and challenges. He touched upon the promotion of investments in Armenia. The deputy PM said the EU-Armenia investment forum is expected to take place in Europe in 2020. The sides discussed issues relating to the reforms in the fields of education, justice, energy efficiency, digitization and public administration.