ԵՄ պաշտոնյան ներկայացրեց Հայաստանում ներդրումներ անելու երեք պատճառ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների գլխավոր տնօրինության արևելյան հարևանության հարցերով տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթը Հայաստանում ներդրումներ անելու երեք պատճառ ներկայացրեց:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս հարցին Մերեդիթն անդրադարձավ նոյեմբերի 26-ին Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև կնքված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի 2-րդ տարեդարձի կապակցությամբ կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Առաջինը՝ մենք բավական հավակնոտ տեսլական ենք տեսնում ՀՀ վարչապետի և կառավարության կողմից բարեփոխումների առումով, որոնք ներառում են արդարադատության բարեփոխումները, կոռուպցիայի հաղթահարման և պետական կառավարման բարեփոխումները: Երկրորդը՝ Հայաստանը մի երկիր է, որը հայտնի է իր նորարարություններով: Նորարարությունները հենց հայերի սրտում են: Եվ երրորդ պատճառը՝ մենք պետք է ներդրում կատարենք երիտասարդների մեջ, որովհետև Հայաստանի ապագան մարդիկ են, դրանք խելացի և պայծառ երիտասարդներն են»,- ասաց Մերեդիթը:

EU official presents 3 reasons for investing in Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Lawrence Meredith, Director for Neighbourhood East, Directorate-General for Neighbourhood and Enlargement Negotiations of the European Commission presented 3 reasons for investing in Armenia during a press conference dedicated to the 2nd anniversary of the signing of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between Armenia and the EU.
“First, we see quite an ambitious vision on reforms by the Prime Minister and the Government of Armenia, which include reforms in justice sphere, overcoming corruption and state administration reforms. Second, Armenia is a country famous for innovative solutions. Innovations are placed just in the hearts of Armenians. And third, we have to invest in the youth, since people are the future of Armenia and they are wise and bright young people”, Lawrence Meredith said.