Վանաձորի պետական գյուղատնտեսական քոլեջը և Ներքին Գետաշենի դպրոցը կվերանորոգվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը որոշում կայացրեց պետական բյուջեի ծախսերում վերաբաշխում կատարել և գումար հատկացնել ՀՀ քաղաքաշինության պետական կոմիտեին՝ շինարարական աշխատանքներ իրականացնելու համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Արևիկ Անափիոսյանը նշեց, որ միջոցները կհատկացվեն կառավարության պահուստային ֆոնդից:
«Նախատեսվում է «Վանաձորի պետական գյուղատնտեսական քոլեջ»-ի վերանորոգումը շարունակելու համար հատկացնել 713,6 մլն դրամ: Բացի այդ, 14,4 մլն դրամ կհատկացվի Գեղարքունիքի մարզի Ներքին Գետաշենի թիվ 1 դպրոցի առաջին մասնաշենքի հիմնանորոգման նպատակով»,- ասաց փոխնախարարը:

Государственный сельскохозяйственный колледж Ванадзора и школа Неркин Геташена будут отремонтированы
Правительство приняло решение о перераспределении расходов государственного бюджета и выделении средств Государственному комитету градостроительства для осуществления строительных работ.
Как передает Арменпресс, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Аревик Анапиосян отметила, что средства будут выделены из резервного фонда правительства.
“На продолжение ремонта Ванадзорского государственного сельскохозяйственного колледжа планируется выделить 713,6 млн драмов. Кроме того, 14,4 млн драмов будет выделено и на ремонт первого корпуса школы N1 Неркин Геташена Гегаркуникской области”, - сказала заместитель министра.