Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց ՋՕԸ-ների գործադիր տնօրենների կրթությանն առնչվող օրենքի նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց Ջրօգտագործողների ընկերությունների գործադիր տնօրենների պաշտոններում ընտրվելու համար բարձրագույն կրթությունը, առնվազն մեկ տարվա մասնագիտական ստաժը կամ կառավարման ոլորտի ղեկավար պաշտոններում առնվազն երեք տարվա աշխատանքային փորձը պարտադիր սահմանող օրենքի նախագիծը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ օրինագիծն Ազգային ժողովի նոյեմբերի 14-ի նիստում ընդունվեց 71 կողմ, 3 դեմ, և 12 ձեռնպահ ձայներով:
«Ջրօգտագործողների ընկերությունների և ջրօգտագործողների ընկերությունների միությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը հեղինակել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը: Ըստ հեղինակի՝ նախագծի ընդունումը պայմանավորված է ջրօգտագործողների ընկերությունների ղեկավար կազմի մասնագիտական փորձառության, կառավարչական հմտությունների և կարողությունների համապատասխան մակարդակի օրենսդրական պահանջի ու կառավարչական ընդհանուր մակարդակի բարձրացման անհրաժեշտությամբ:

В первом чтении принят проект Закона “Об образовании исполнительных директоров ОПВ”
Национальное собрание РА приняло в первом чтении проект закона, устанавливающий для директоров ОПВ обязательный опыт работы не менее трех лет на должности исполнительных директоров обществ водопользователей, или не менее одного года профессионального стажа на руководящих должностях сферы управления и высшее образование.
Как передает Арменпресс, законопроект был принят 71 голосом “за”, 3 – “против” и 12 воздержавшимися.
Автор законопроекта О внесении изменений и дополнений в Закон “Об обществах водопользователей и Союзах обществ водопользователей”- депутат фракции “Процветающая Армения” Микаел Мелкумян. По мнению автора, принятие проекта обусловлено необходимостью профессионального опыта руководящего состава обществ водопользователей, законодательного требования соответствующего уровня управленческих навыков и умений и повышения общего управленческого уровня.