Թուրքիայում C-400 համակարգերի ծավալման աշխատանքները կշարունակվեն մինչեւ 2020 թվականի գարուն
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի ազգային պաշտպանությման նախարար Հուլուսի Աքարը հոկտեմբերի 31-ին հայտարարել Է, որ C-400 ռուսական զենիթահրթիռային համակարգերի շահագործման հետ կապված աշխատանքները կշարունակվեն մինչեւ 2020 թվականի գարուն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Աշխատանքները, որոնց ավարտին հակաօդային պաշտպանության այդ համակարգերը կաշխատեն ողջ ուժով, կշարունակվեն մինչեւ 2020 թվականի գարուն»,-նրա խոսքը մեջբերել Է Anadolu գործակալությունը:
Աքարը նաեւ հայտնել Է, որ Անկարան դեռեւս շարունակում Է Վաշինգտոնի հետ բանակցություներ վարել ամերիկյան Patriot զենիթահրթիռային համալիրների հնարավոր մատակարարման շուրջ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Турции сообщили, что работы по развертыванию С-400 продлятся до весны 2020 года
Министр национальной обороны Турции Хулуси Акар заявил в четверг, что работы по введению в эксплуатацию российских зенитных ракетных систем (ЗРС) С-400 продлятся до весны 2020 года, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Работы, после которых эти системы ПВО [С-400] будут работать в полную силу, продолжатся до весны 2020 года", - приводит его словаAnadolu.
Акар также сообщил, что Анкара все еще продолжает вести переговоры с Вашингтоном о возможных поставках американских зенитных ракетных комплексов Patriot.