Կրթական և մշակութային հաստատությունների կապիտալ վերանորոգման համար հատկացվեց 444 մլն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը 444 մլն դրամ կհատկացնի Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարությանը՝ շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգման համար: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, որոշումն ընդունվեց գործադիրի հոկտեմբերի 17-ի նիստում:
Նախարար Արայիկ Հարությունյանը նշեց, որ այդ գումարից 146,6 մլն դրամ հատկացվելու է Շիրակի տարածաշրջանային պետական քոլեջին: «Նույնը վերաբերում է Արմավիրի տարածաշրջանային պետական քոլեջին, որին հատկացնում ենք 156,7 մլն դրամ: Եվս 94,2 մլն դրամ հատկացնում ենք Բերդի պետական բազմագործառութային քոլեջին՝ շենքի շինարարական աշխատանքների համար: 4,2 մլն դրամ հատկացվելու է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնին, որն ունի տարածք, սակայն վերանորոգված չլինելու պատճառով 2016-ից տարբեր տարածքներ է վարձակալում»,- ասաց նախարարը:
Լոռու մարզի Վանաձորի թիվ 18 դպրոցի բարեկարգման և արտաքին բարեկարգման աշխատանքներին և ծրագրերի ևս հատկացվելու են միջոցներ:

На капитальный ремонт образовательных и культурных учреждений выделено 444 млн драмов
Правительство Армении Министерству образования, науки, культуры и спорта на капитальный ремонт зданий и строений выделит 444 млн драмов.
Как передает «Арменпресс», решение было принято на заседании правительства 17 октября.
Министр Араик Арутюнян отметил, что из этой суммы 146,6 млн драмов будет выделено региональному колледжу Ширака. То же самое касается Армавирского регионального государственного колледжа, которому выделяется 156,7 млн драмов. 94,2 млн драмов мы выделяем Государственному многофункциональному колледжу Берда на строительные работы здания. 4,2 млн драмов будет выделено Национальному киноцентру Армении, который хотя и имеет свою территорию, однако, из-за отсутствия ремонта, с 2016 года арендует разные территории”, - сказал министр.