Մեծ Բրիտանիան Brexit-ից հետո կփոխի միգրացիոն օրենսդրությունը. Եղիսաբեթ Երկրորդ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը Brexit-ից հետո կփոխի միգրացիոն օրենսդրությունը՝ արդար միգրացիոն համակարգ ստեղծելու համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Միացյալ Թագավորության Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհին:
Հոկտեմբերի 14-ին թագուհին խորհրդարանի նոր նստաշրջանի բացման պաշտոնական արարողությանը հանդես Է եկել գահաճառով, որում ներկայացրել Է կառավարության գերակայություններն առաջիկա տարում:
«Իմ կառավարությունը նոր օրենսդրություն կներկայացնի միգրացիայի մասին, որը արդար, ժամանակակից եւ գլոբալ պահանջներին համապատասխանող միգրացիոն համակարգի հիմք կդնի»,-ասել Է միապետը:
Դրա հետ մեկտեղ նա հայտարարել Է, որ կառավարությունը կկատարի այնպիսի պայմաններ ստեղծելու խոստումը, որոնց դեպքում ԵՄ-ի քաղաքացիները կարողանային անարգել ապրել Մեծ Բրիտանիայում: Ավելի վաղ միգրացիոն օրենսդրությունը խստացնելու մտադրության մասին հայտարարել են վարչապետներ Թերեզա Մեյը եւ Բորիս Ջոնսոնը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Великобритания изменит миграционное законодательство после Brexit
Британское правительство изменит миграционное законодательство после Brexit с тем, чтобы создать справедливую миграционную систему.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявила Королева Великобритании Елизавета II.
Королева в понедельник выступила на церемонии официального открытия новой сессии парламента с тронной речью, в которой определила приоритеты правительства на предстоящий год.
"Мое правительство внесет новое законодательство о миграции, которое заложит основу для справедливой, современной и соответствующей глобальным требованиям миграционной системы", - сказала монарх.
При этом она заявила, что правительство выполнит обещания по созданию условий, при которых граждане ЕС могли бы беспрепятственно жить в Британии.
Ранее о намерении ужесточить миграционное законодательство заявляли премьеры Тереза Мэй и Борис Джонсон.