ՀՀ և Սինգապուրի վարչապետները ներկայացնում են բանակցությունների արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը Բաղրամյան 26-ում ներկայացնում են երկու երկրների կառավարական պատվիրակությունների բանակցությունների արդյունքները։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես եւ Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը ներկայացնում ենք երկու երկրների կառավարական պատվիրակությունների բանակցությունների արդյունքները»,- գրել է Փաշինյանը։
Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ, ինչպես նաև կմասնակցի հոկտեմբերի 1-ին կայանալիք Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

Премьер-министры Армении и Сингапура представляют итоги переговоров
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун на Баграмяна, 26 представляют итоги переговоров правительственных делегаций двух стран.
Об этом Арменпресс стало известно с официальной страницы премьера Армении в Facebook.
«Я и премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун представляем итоги переговоров правительственных делегаций двух стран», - написал премьер Пашинян.
В рамках визита премьер-министр Сингапура, прибывший в Армению с официальным визитом по приглашению премьера Армении Никола Пашиняна, проведет встречи с высокопоставленными лицами РА, а 1 октября примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составе, в ходе которого планируется подписание Соглашения о создании Зоны свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром.