Բաղրամյան 26-ում ավարտվել է Սինգապուրի վարչապետի դիմավորման արարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Բաղրամյան 26 հասցեում ավարտվել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի և նրա տիկնոջ՝ Հո Չինի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացավ «Ֆեյսբուք»-ում ՀՀ վարչապետի պաշտոնական էջից, Սինգապուրի վարչապետին և նրատիկնոջը դիմավորել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և նրա տիկին Աննա Հակոբյանը։
Սինգապուրի վարչապետը այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ, ինչպես նաև կմասնակցի հոկտեմբերի 1-ին կայանալիք Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

На Баграмяна 26 завершилась церемония  встречи премьер-министра Сингапура
На Баграмяна, 26 завершилась официальная церемония встречи премьер-министра Сингапура Ли Сянь Луном и его супруги Хо Чин. Премьер-министр Сингапура прибыл в Армению с официальным визитом по приглашению премьера Армении Никола Пашиняна.
Как стало известно Арменпресс с официальной страницы премьера Армении в Facebook, премьер-министра Сингапура Ли Сянь Луна и его супругу Хо Чин встречали премьер-министр РА Никол Пашинян и его супруга Анна Акопян.
В рамках визита премьер-министр Сингапура проведет встречи с высокопоставленными лицами РА, а 1 октября примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составе, в ходе которого планируется подписание Соглашения о создании Зоны свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром.