Պլաչիդո Դոմինգոն կդադարեցնի ելույթները Metropolitan Opera-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանացի տենոր Պլաչիդո Դոմինգոն այլեւս ելույթ չի ունենա Metropolitan Opera-ում: Այդ մասին ասված Է թատրոնի մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ, որը տարածվել Է սեպտեմբերի 24-ին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Metropolitan Opera-ն հաստատում Է, որ Պլաչիդո Դոմինգոն համաձայնել Է չեղարկել ապագա բոլոր ելույթները»,-նշել են թատրոնի մամուլի ծառայությունում, ընդգծելով, որ որոշումն ուժի մեջ Է մտնում անհապաղ: «Met-ը (Metropolitan Opera-ի հապավումն Է) եւ պարոն Դոմինգոն համաձայնություն են ձեռք բերել այն բանի շուրջ, որ նա պետք Է հրաժարվի (ելույթներից)»,-նշված Է հայտարարության մեջ:
Fox News հեռուստաալիքի տեղեկատվության համաձայն, Դոմինգոն սեպտեմբերի 25-ին պետք Է Metropolitan Opera-ի բեմում մասնակցեր Ջուզեպե Վերդիի «Մակբեթ» օպերային՝ իտալացի դիրիժոր Մարկո Արմիլյատոյի բեմադրմամբ: Սակայն նրա փոխարեն Մակբեթի դերերգը կկատարի սերբ Ժելկո Լուչիչը:
Նրա հետ միասին բեմ դուրս կգա ՌԴ ժողովրդական արտիստուհի Աննա Նետրեբկոն, որը կկատարի Լեդի Մակբեթի դերերգը: Օգոստոսին Associated Press (АР) գործակալությունը հայտնել Էր, որ ինը կանայք Դոմինգոյին մեղադրել են սեռական ոտնձգությունների մեջ: Մատնանշված դեպքերը, նրանց պնդմամբ, տարբեր ժամանակներում տեղի են ունեցել 1980-ական թվականների վերջից, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ի տարածքում: Այս ամսվա սկզբին AP-ն հայտնել Է, որ եւս 11 կանայք են երգչին մեղադրել սեռական ոտնձգությունների մեջ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Пласидо Доминго прекратит выступления в Metropolitan Opera
Испанский тенор Пласидо Доминго больше не будет выступать в Metropolitan Opera. Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении пресс-службы театра, поступившем во вторник в распоряжение ТАСС.
"Metropolitan Opera подтверждает, что Пласидо Доминго согласился отменить все будущие выступления", - указали в пресс-службе театра, подчеркнув, что решение вступает в силу немедленно. "Met[сокращенно от Metropolitan Opera]и господин Доминго достигли соглашения о том, что ему следует отказаться [от выступлений]", - указывается в заявлении.
По информации телеканалаFox News,Доминго в среду должен был принять участие в опере "Макбет" Джузеппе Верди в постановке итальянского дирижера Марко Армильято на сцене Metropolitan Opera. Однако вместо него партию Макбета исполнит серб Желько Лучич. Вместе с ним на сцену выйдет народная артистка РФ Анна Нетребко, которая исполнит партию Леди Макбет.
В августеагентствоAssociated Press(АР) сообщило, что девять женщин обвинили Доминго в сексуальных домогательствах. Указанные случаи якобы происходили в разное время с конца 1980-х годов, в том числе на территории США. В начале этого месяца АРсообщило, что еще 11 женщин обвинили певца в домогательствах.