Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դմիտրի Մեդվեդևին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո Դմիտրի Անատոլիի,
Թույլ տվեք Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորել Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական բարձրագույն պաշտոններում Ձեր բազմամյա գործունեությունը մեծ հարգանք է վայելում ողջ աշխարհում և մասնավորապես, Հայաստանում: Ձեր հարուստ փորձը՝ որպես ղեկավար և քաղաքական գործիչ, մեծապես պահանջված է ոչ միայն մեր երկրների միջև ռազմավարական հարաբերությունների զարգացման գործում, այլև ողջ եվրասիական տարածքում:
Մեծ հարգանքով վերահաստատում եմ բարեկամական երկխոսությունը և համատեղ աշխատանքը շարունակելու և ամրապնդելու մեր պատրաստակամությունը՝ ի բարօրություն Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների:

PM Pashinyan congratulates Medvedev on birthday
YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has congratulated Russian Prime Minister Dmitry Medvedev on his birthday, wishing robust health, personal happiness and well-being, the PM’s Office said in a news release.
“Dear Dmitry Anatolyevich, allow me to congratulate you on the occasion of your birthday on behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself,” PM Pashinyan said in the cable.
“Your many years of activities in the highest state positions enjoy great respect across the world and particularly in Armenia. Your rich experience as a leader and politician is greatly in demand not only in the development of strategic relations between our countries but also in the entire Eurasian territory.
It is with great respect that I reiterate our readiness to continue and strengthen the friendly dialogue and joint work for the welfare of the peoples of Russia and Armenia.