Ավինյանը Ուկրաինայի փոխվարչապետի հետ քննարկել է համագործակցության զարգացման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հեռախոսազրույց է ունեցելՈւկրաինայիփոխվարչապետ, թվային փոխակերպման նախարար Միխայլո Ֆյոդորովի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քննարկել ենք հայ-ուկրաինական համագործակցության համակողմանի զարգացման հնարավորությունները:
Կարևորել ենքթվայնացմանգործընթացներում երկու երկրների փորձի փոխանակումը, ինչպես նաև անդրադարձել հանրային ծառայությունների բարեփոխումների ընթացքում առկա մարտահրավերներին և հնարավորություններին:
Զրույցի ընթացքում փոխվարչապետ Ֆյոդորովը հաստատել է հոկտեմբերի 6-9-ը Երևանում կայանալիք Տեղեկատվականտեխնոլոգիաների23-րդ համաշխարհային համաժողովին իր մասնակցությունը: Պայմանավորվել ենք հանդիպել համաժողովի շրջանակներում և առավել մանրամասն քննարկել հայ-ուկրաինական օրակարգի կարևոր հարցերը»,- գրել է Ավինյանը:

Авинян с вице-премьером Украины обсудил возможности развития сотрудничества
Вице-премьер Армении Тигран Авинян провел телефонный разговор с вице-премьером, министром цифровой трансформации Украины Михайло Федоровым.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал вице-премьер Армении Тигран Авинян.
“Мы обсудили возможности всестороннего развития армяно-украинского сотрудничества. Мы отметили важность обмена опытом двух стран в процессах оцифровки, а также коснулись вызовов и возможностей, существующих в ходе реформ общественных услуг.
В ходе беседы вице-премьер Федоров подтвердил свое участие в 23-м Всемирном форуме информационных технологий, который состоится в Ереване с 6 по 9 октября.
Мы договорились встретиться в рамках форума и более детально обсудить важные вопросы армяно-украинской повестки”, - написал Авинян.