Ավինյանը Ուկրաինայի փոխվարչապետի հետ քննարկել է համագործակցության զարգացման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հեռախոսազրույց է ունեցելՈւկրաինայիփոխվարչապետ, թվային փոխակերպման նախարար Միխայլո Ֆյոդորովի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քննարկել ենք հայ-ուկրաինական համագործակցության համակողմանի զարգացման հնարավորությունները:
Կարևորել ենքթվայնացմանգործընթացներում երկու երկրների փորձի փոխանակումը, ինչպես նաև անդրադարձել հանրային ծառայությունների բարեփոխումների ընթացքում առկա մարտահրավերներին և հնարավորություններին:
Զրույցի ընթացքում փոխվարչապետ Ֆյոդորովը հաստատել է հոկտեմբերի 6-9-ը Երևանում կայանալիք Տեղեկատվականտեխնոլոգիաների23-րդ համաշխարհային համաժողովին իր մասնակցությունը: Պայմանավորվել ենք հանդիպել համաժողովի շրջանակներում և առավել մանրամասն քննարկել հայ-ուկրաինական օրակարգի կարևոր հարցերը»,- գրել է Ավինյանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan held a telephone conversation with Deputy Prime Minister, Minister of Digital Transformation of Ukraine Mykhailo Fedorov, Avinyan said on Facebook.
“We discussed the opportunities to develop comprehensively the Armenian-Ukrainian cooperation.
We attached importance to the exchange of experience between the two countries in digitization processes, as well as touched upon the current challenges and opportunities in the process of public services reforms.
During the phone talk deputy PM Fedorov confirmed his participation to the 23rd World Congress on Information Technology (WCIT 2019) which will take place in Yerevan on October 6-9. We agreed to meet on the sidelines of the Congress and more thoroughly discuss the key issues of the Armenian-Ukrainian agenda”, deputy PM Tigran Avinyan said.