Թուրքիայում գրեթե 90 ռուսաստանցի Է մահացել տուրիստական սեզոնի սկսվելուց ի վեր. ՌԴ-ի դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի գրեթե 90 քաղաքացի Է մահացել Թուրքիայում տուրիստական սեզոնի սկսվելուց ի վեր: Ինչպես սեպտեմբերի 11-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Թուրքիայում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսեյ Երխովը, դա կապված Է հանրապետություն զբոսաշրջիկների հոսքի աճի հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ներկայիս տուրիստական սեզոնը, որը դեռ չի ավարտվել, ցավոք, շատ ծանր ստացվեց Թուրքիայի հարավում ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների հետ կապված պատահարների թվով: Այսօրվա դրությամբ գրանցվել Է մահվան ելքով 88 դեպք եւ բժշկական տարհանման մոտավորապես 40 փաստ,-նշել Է դիվանագետը:-Դա բացատրվում Է Ռուսաստանից զբոսաշրջիկների ավելացող հոսքով: Անցյալ տարի Թուրքիա են այցելել մեր շուրջ 6 միլիոն քաղաքացիներ, այս տարի, ինչպես սպասվում Է, նրանք պետք Է ավելի շատ լինեն»:

Посол России заявил, что почти 90 россиян погибли в Турции с начала туристического сезона
Почти 90 граждан России погибли с начала туристического сезона в Турции. Как сообщил в среду ТАСС посол Россиив Турции Алексей Ерхов, это связано с ростом туристического потока в республику, передает Арменпресс.
"Нынешний туристический сезон, который еще не завершился, к сожалению, оказался очень тяжелым по числу происшествий с российскими туристами на юге Турции. На сегодняшний день зафиксировано 88 летальных случаев и порядка 40 фактов медицинской эвакуации, - отметил дипломат. - Это объясняется увеличивающимся турпотоком из России. В прошлом году Турцию посетили около 6 млн наших граждан, в этом году, как ожидается, их должно быть больше".