«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը և Հրանտ Թումասյանը 9 երեխայի նվիրել են էլեկտրական անվասայլակներ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը և ազատամարտիկ Հրանտ Թումասյանը մանկական ուղեղային կաթվածով 9 երեխայի նվիրել են էլեկտրական անվասայլակներ:
«Դեռևս երկու շաբաթ առաջ ավելի քան 30 էլեկտրական անվասայլակներ տրամադրել էինք երեխաներին: Բոլորը ճապոնական պրոֆեսիոնալ և հարմարավետ սայլակներ են: Արդեն չորս տարի նմանատիպ միջոցառումներ ենք անցկացնում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի աջակցությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Թումասյանը:
Նա նշեց, որ անվասայլակներ են տրամադրել նաև զինվորների վերականգնողական կենտրոնին, ինչպես նաև «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնին:
Հիմնադրամի մամլո խոսնակ Արմինե Թոխմախյանի խոսքով` սա հիմնադրամի կարևորագույն ծրագրերից մեկն է, և բարերար Հրանտ Թումասյանը, ով տարիներ շարունակ աջակցել է հիմնադրամին, միշտ ուշադրության կենտրոնում է պահել հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց, օգնել և սատարել է:

Всеармянский фонд “Айастан” и Грант Тумасян 9 детям подарили инвалидные коляски
Всеармянский фонд “Айастан” и Грант Тумасян в Музее-институте им. Комитаса подарили 9 детям с церебральным параличом электрические инвалидные коляски.
“Еще две недели назад мы предоставили детям более 30 электрических инвалидных колясок. Это японские профессиональные и удобные коляски. Мы уже 4 года при содействии Всеармянского фонда “Айастан” проводим подобные мероприятия”, - сказал Тумасян в беседе с Арменпресс.
Он отметил, что инвалидные коляски предоставлены также реабилитационному центру воинов и медицинскому центру “Измирлян”.
По словам пресс-секретаря фонда Армине Тохмахян, это одна из важнейших программ фонда, и меценат Грант Тумасян, который на протяжении многих лет поддерживал фонд, всегда держал в центре своего внимания людей с ограниченными возможностями, помогал и поддерживал их.