Օտարերկրյա և սփյուռքահայ դիմորդների ընդունելության համար նախարարությունը նոր ժամկետներ է սահմանել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի հրամանով օտարերկրյա և սփյուռքահայ դիմորդների ընդունելության ժամկետները երկարաձգվել են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից:
ՀՀ բարձրագույն, նախնական արհեստագործական և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններ ընդունվելու համար գերատեսչությունը սահմանել է փաստաթղթեր ներկայացնելու և ընդունելության ժամկետներ: Անվճար առկա ուսուցմամբ բակալավրի կրթական ծրագրով սփյուռքահայ դիմորդներն ընդունելության համար կարող են դիմել մինչև 2019 թվականի օգոստոսի 23-ը ներառյալ: Վճարովի առկա ուսուցմամբ բակալավրի ու անընդհատ և ինտեգրացված կրթական ծրագրերով ընդունելության համար սահմանված ժամկետը մինչև 2019 թվականի սեպտեմբերի 20-ն է:
Վճարովի առկա ուսուցմամբ մագիստրոսի կրթական ծրագրով ընդունելության համար՝ կարող են դիմել մինչև 2019 թվականի հոկտեմբերի 7-ը ներառյալ, իսկ վճարովի հեռակա ուսուցմամբ բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի հոկտեմբերի 11-ը ներառյալ:
Վճարովի հետբուհական՝ ասպիրանտի կրթական ծրագրով ընդունելության համար՝ ընդունելության ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 2019 թվականի դեկտեմբերի 10-ը ներառյալ, իսկ վճարովի առկա ուսուցմամբ նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի օգոստոսի 20-ը ներառյալ: Վճարովի հեռակա ուսուցմամբ միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ընդունելության համար դիմորդները կարող են դիմել մինչև 2019 թվականի նոյեմբերի 20-ը ներառյալ: Վճարովի առկա ուսուցմամբ նախապատրաստական բաժանմունքում ընդունելության համար սահմանված ժամկետը մինչև 2019 թվականի նոյեմբերի 20-ը ներառյալ է:

Министерство ОНКС установило новые сроки приема иностранных и диаспорских абитуриентов
Приказом министра образования, науки, культуры и спорта РА продлены сроки приема иностранных и диаспорских абитуриентов.
Как передает Арменпресс, обэтом сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта РА.
Установило сроки подачи документов и приема в высшие, начальные ремесленные и средние профессиональные учебные заведения Республики Армения.Абитуриенты из армянской диаспоры могут подать заявку на очное бесплатное обучение по программебакалавриата до 23 августа 2019 года включительно.Крайний срок приема для платного и непрерывного и интегрированного обучения по программебакалавриата - 20 сентября 2019 года.
Прием на очнуюобучение по программе магистратуры - до 7 октября 2019 года включительно, а на платное заочное обучение по программамбакалавриата и магистратуры - до 11 октября 2019 года включительно.
Прием в аспирантуру на платное поствузовское обучение продлен до 10 декабря 2019 года. Приемна платное очное начальное профессиональное (ремесленное) и среднее профессиональное образование - до 20 августа 2019 года.Прием заявок на платное заочное среднее профессиональное образование - до 20 ноября 2019 года включительно.Крайний срок приема на платное очное обучение - 20 ноября 2019 года.